Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Celý svet sleduje príbeh týchto siamských dvojčiat. Chystá sa zložitá operácia, kedy sa ich uznávaní lekári pokúsia úspešne oddeliť.

Dvojicky.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Tieto siamské dvojičky majú pred sebou veľmi zložitý zákrok, ktorý nemusia prežiť. No všetci veria, že to dobre dopadne.

Pár zrastených dvojčiat si práve prechádza ťažkým obdobím, kedy sa pripravujú na život ohrozujúci zákrok, počas ktorého majú byť oddelené. Anias a Jadon McDonald sa narodili cisárskym rezom vlani v septembri v Chicagu, Illinois. Sú spojené temenami hlavy.

Ich rodičia, 31-ročná Nicole a 37-ročný Christian trvajú na tom, že chlapci sú na tom dobre. Aby však mohli viesť normálny život, cestovali do Montefiore nemocnice v Bronxe v New Yorku, aby jedni zo svetových najváženejších chirurgov vykonali neuveriteľne vzácnu operáciu, kedy ich oddelia. Operácia stojí 2.500.000 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=tL6_KNRzoBs
www.youtube.com

Nicole hovorí, že vie, že je to najlepšie, ale strach, že sa niečo môže pokaziť počas chirurgického zákroku je neznesiteľný. Diagnóza dvojčiat, ktorí majú ešte 3-ročného brata, sa odborne nazýva „craniopagus“ dvojičky (zrastené hlavami), čo je jav, ktorý sa vyskytuje len raz za 2,5 milióna pôrodov. Zastrašujúce je, že okolo 40% týchto dvojčiat zomrie. Z tých, ktoré prežijú, tretina zomiera počas 24 hodín po pôrode. Ak prežijú, stále existuje 80% riziko, že by pred dosiahnutím veku dvoch rokov mohli zomrieť, ak nie sú oddelené.

https://www.youtube.com/watch?v=tL6_KNRzoBs
www.youtube.com

Separácia znamená, že jedno alebo obe z dvojčiat môžu trpieť vývojovými komplikáciami. „Vieme, že je určite táto možnosť, ale my budeme stále milovať našich chlapcov,“ povedal Christian. Operácia bude vykonaná Dr. Jamesom Goodrichom, neurochirurgom, ktorý sa špecializuje na oddeľovanie zrastených dvojčiat. Dr. Oren Tepper, plastický chirurg, bude v miestnosti rekonštruovať lebky. Tím strávil mesiace cvičením a plánovaním svojej stratégie pomocou 3D fyzického modelu hláv chlapcov, plus počítačového 3D modelovania, kde môžu vidieť a byť pripravení na rôzne scenáre.

https://www.youtube.com/watch?v=tL6_KNRzoBs
www.youtube.com

„To je asi také zložité, ako sa len dá“, povedal Dr. Goodrich pre CNN. „Viem, že cievny systém musíme prejsť, je zložitý. Je to niečo veľké. Je to realizovateľné, ale bude bude to veľmi únavné. Po operácii strávia 72 hodín na jednotke intenzívnej starostlivosti, potom mesiace v rehabilitačnom centre“.


Podľa Dr. Goodricha, ich rečové schopnosti nebudú ovplyvnené, vzhľadom k tomu, že sa jedná o zadnú časť mozgu, ale je tam šanca, že budú bojovať s pohybom. Rodina má zdravotné poistenie, ktoré pokrýva značnú čiastku z 2.500.000 dolárov. Avšak 100 000 dolárov im aj tak chýba. Pomôcť im ľudia môžu na ich stránke „GoFundMe“.

Dvojičky čaká najdôležitejšia operácia v ich živote.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 14. októbra 2016Zdroj www.dailymail.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: