Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cestovatelia v čase. Hipster a zaujímavé fotografie z minulosti

Abstract fantastic background - spotlight from ufo
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Existuje veľa ľudí, ktorí veria, že sa dá cestovať v čase. Na internete sa dá nájsť dosť fotografií a hlavne videí, ktoré majú dokazovať, že medzi nami sú jedinci, ktorí sa vedia teleportovať a objaviť sa v inom čase.

Cestovanie v čase (time travel) je pohyb (vykonávaný aj osobou) medzi rôznymi bodmi v čase, dokonca medzi rôznymi bodmi vo vesmíre. Cestovanie v čase je filozofickým konceptom a fikciou, ale tiež má podporu vo fyzike a kvantovej mechanike. Jednosmerné cestovanie v čase do budúcnosti je možné pomocou diletácie času a je to osvedčený jav vo fyzike relativity, kedy sa vyžaduje rýchlosť podobná rýchlosti svetla, ktorá je súčasnou ľudskou technológiou nedosiahnuteľná.

Najznámejšou fotografiou je bezpochýb HIPSTER. Ide o fotografiu zo znovuotvorenia South Forks Bridge v Kanade z roku 1941. Na fotografii je zvláštny muž. Má na sebe slnečné okuliare s koženými bočnicami, ktoré sú očividne z inej doby. Má oblečenú mikinu na zips s kapucňou a tričko s potlačou písmena. Vyzerá to, že v rukách drží moderný fotoaparát. Účes mladého muža tiež veľmi nekorešponduje s ostatnými a s obdobím, v ktorom sa nachádza. Je tento hipster cestovateľom v čase?

http://www.thinkstockphotos.com/search/#Teleportation/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

Na druhej fotografii je maľba Pietera De Hoocha z roku 1670. Osoba stojaca chrbtom k maliarovi v ruke niečo drží. Niečo, čo vyzerá ako iphone. Tento fakt si všimol CEO Aplle Tim Cook, ktorý povedal, že začína prehodnocovať svoje zmýšľanie o cestovaní v čase.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#Pieter De Hooch/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com De Hooch/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Tretia fotografia ukazuje staroveké súsošie, ktoré sa datuje do roku 100 pred naším letopočtom a nachádza sa v Múzeu v Kalifornii. Na súsoší sa nachádza niečo nezvyčajné. Predmet, ktorý vyzerá ako súčasný laptop. Vidno tu dokonca porty. Podľa mnohých je toto jasný dôkaz toho, že naozaj je možné cestovať v čase.

https://www.youtube.com/watch?v=DLdWDtH-LZQ
www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 1. decembra 2016Zdroj io9.gizmodo.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: