Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chceli ste vždy vedieť, ako nájsť nových priateľov? S týmto trafíte vždy do čierneho

Ako si nájsť priateľov.
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Ak chceme viesť skutočne plnohodnotný život, priatelia by mali byť jeho súčasťou. Ako a kde ich však nájsť, keď takých na blízku nemáme? 

Čo skutočne znamená priateľstvo?

Priatelia sú naozaj v našom živote nesmierne dôležití. Skutočné priateľstvo je také, keď s tým druhým zdieľame svoje pocity, spolu sa smejeme, spolu plačeme, spolu prekonávame prekážky a rôzne výzvy od života. Spolu sa zabávame, tancujeme a navzájom si pomáhame.

„Priateľ – niekto, pred kým môžeme myslieť nahlas.“ (Ralph Waldo Emerson)

Ako si nájsť nových priateľov.
Priateľstvo je pre nás dôležité.pixabay.com

Väčšinou platí, že priateľov si „nesieme so sebou“ už od detstva. Niekomu takéto priateľstvá vydržia roky, iným len určité kratšie obdobie. Odchádzame zo škôl, sťahujeme sa, hľadáme si prácu, či novú lásku a pri tom všetkom sa môže stať, že určitých priateľov strácame. Niekedy za to jednoducho nemôžme, inokedy sa zas odhalí pravá tvár nášho „priateľa“ a radšej to ukončíme.

Čo najčastejšie buďte dobre naladený. Pretože len pozitívna energia a dobrá nálada prispeje k vytvoreniu nového priateľstva.

Ako si nájsť priateľov?

Ako si nájsť priateľov, aby sa nám žilo trochu ľahšie? Noví priatelia nám nespadnú z neba len tak. Ak nám naozaj záleží na tom, aby sme mali po boku niekoho, kto urobí náš život krajším, mali by sme pre to aj niečo spraviť.

Vyskúšajte nasledovné rady, ako nájsť priateľov:

Cvičenie

Začnite cvičiť. Nie však doma, ale navštívte napríklad fitko. Choďte na skupinové tréningy, na jogu, zumbu alebo jumping. Tu všade sa stretnete s ľuďmi, z ktorých sa neskôr môžu stať vaši priatelia. A mať spoločné koníčky nikdy nie je na škodu. Skvelý spôsob, ako nájsť priateľov.

Pri cvičení môžeme nájsť nových priateľov.
Pomôžeme aj svojmu zdraviu a nájdeme aj priateľov.www.thinkstockphotos.com

Štúdium

Ak ste vždy túžili naučiť sa nový jazyk alebo sa zdokonaliť v tom, ktorý už ovládate, teraz je ten správny čas. Prihláste sa na jazykový kurz, kde taktiež prídete do kontaktu s novými ľuďmi. Možno práve tu sa zrodí nové priateľstvo, ktoré bude pokračovať aj mimo kurzu.

Priateľov si nájdeme aj v škole.
Zdokonaľujeme sa v jazyku, nájsť môžeme však aj nových priateľov.www.thinkstockphotos.com

Knižnica

Ak nezvyknete chodievať do knižnice, zmeňte to. Aj toto je miesto, kde môžeme natrafiť na svojich nádejných budúcich priateľov. Nič sa nám nestane, ak namiesto informácií na internete a sedením za počítačom vybehneme do knižnice a trochu sa tam popozeráme po knihách. A samozrejme popritom aj po ľuďoch.

Neváhajte zájsť aj do knižnice.
Aj toto je spôsob, ako si nájsť nových priateľov.www.thinkstockphotos.com

Neodsudzujte

Nových ľudí môžeme spoznať aj úplne náhodou, pretože nikdy nevieme, v akej situácii sa môžeme ocitnúť. Tu však môže nastať jeden problém a to ten, že určitý človek sa nám nemusí na prvý pohľad zapáčiť. Povieme si, že tento nám nesadol. Nepáči sa nám, že má napríklad piercing. Alebo sa nám nepáči, že je príliš ukecaný, či naopak príliš tichý. To je však chyba. Neodsudzujme človeka, ktorého ešte dobre nepoznáme. Môže nám vtedy nechtiac práve priateľstvo uniknúť.

Vaši priatelia môžu byť aj uletení.
Nehľadajte medzi vami rozdiely.www.thinkstockphotos.com

Usmievajte sa

Ak ste vonku v spoločnosti, usmievajte sa. Práve úsmev môže byť v tomto prípade úspech. Ak budete chodiť so sklopenou hlavou a bez úsmevu, len ťažko niekoho zaujmete. Môže to byť však aj priateľstvo medzi mužom a ženou. Nemusí to byť človek iba vášho pohlavia. Nevravíme teraz o veľkej láske. Možno by vás prekvapilo, ako dobre môže fungovať priateľstvo medzi mužom a ženou.

Práve úsmev môže niekoho upútať.
Úsmev je základ úspechu.pixabay.com

Tieto pravidlá vám môžu pomôcť v hľadaní nových priateľov:

  1. Druhých nekritizujte, neodsudzujte, ani sa im zbytočne nesťažujte.
  2. Poctivo a úprimne oceňujte druhých, svoje uznanie im dajte patrične najavo.
  3. Usmievajte sa.
  4. Počúvajte pozorne. Povzbudzujte druhých, aby hovorili o sebe.
  5. Hovorte s druhým človekom predovšetkým o tom, čo zaujíma jeho.
  6. Vážte si ľudí. Druhého človeka úprimne považujte za dôležitého.

Ak však hľadáte niečo viac ako len priateľstvo, možno aj lásku, tak si prečítajte náš článok s radami, ako niekoho primäť, aby sa do nás zamiloval.

Priatelia sú veľmi dôležití.
Priateľov si vyberáme.pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 18. júla 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: