Christiano Ronaldo bude mať sochu v nadživotnej veľkosti! Prečítaj si, kde bude postavená!

Zdieľať
Switzerland Soccer FIFA Awards
Portugal's Christiano Ronaldo, one of the nominees for the FIFA Men's World Soccer Player of the Year Award, attends a press conference at the FIFA Ballon d'Or Gala 2013 held at the Kongresshaus in Zurich, Switzerland, on Monday, Jan. 7, 2013. (AP Photo/Keystone/Walter Bieri)

Portugalskému futbalistovi Cristianovi Ronaldovi odhalia sochu v nadživotnej veľkosti. Slávnostná udalosť sa uskutoční 21. decembra na jeho rodnom ostrove Madeira a obrovská socha by mala mať veľkosť 3 metre.

Pri tejto príležitosti predstavitelia regionálnej vlády na Madeire ocenia Ronaldovu výnimočnosť aj najvyšším vyznamenaním, ktoré môžu dostať obyvatelia tohto ostrova v Stredomorí. Informuje o tom denník Jornal de Madeira, ktorý akciu spoluorganizuje.

Slávnosť by sa mala uskutočniť v metropole Madeiry Funchale, kde sa Ronaldo narodil 5. februára 1985. Vo Funchale už má útočník Realu Madrid múzeum, ktorého prevádzku financuje. Na rozlohe 400 metrov štvorcových sa okrem fotografií a rôznych artefaktov, ktoré sprevádzali jeho úspešnú kariéru, nachádza aj 150 ním vybojovaných trofejí. Nechýbajú ani dve Zlaté lopty z rokov 2008 a 2013.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom