Dá sa diamant zo šperkov rozbiť pomocou kladiva ? Zisťovali to DudePerfect

Zdieľať

Dude Perfect je partia kamarátov, ktorý sa preslávili vďaka sérii videí, kde ukazujú množstvo „trick shotov“ . Keď ich uvidíte na vlastné oči, neuveríte, že je to možné. Po novom si pripravili show, kde ukazujú množstvo zaujímavých vecí.

Betcha

Prvá časť šou sa volá „betcha“, čo v preklade znamená stavím sa s tebou. Uvádzač šou Tyler sa stavil s ostatnými, že keď zoberieme diamant a kladivo, a udrieme s kladivom na diamant, tak sa diamant rozpadne. Na jeho stranu sa pridali aj Coby s Garrettom. Naopak Cory a Cody verili tomu že diamant sa nerozpadne, kedže je to najtvrdší minerál na svete a bez pomoci ďalšieho diamantu sa nerozbije. Išli teda vyskúšať, čo sa naozaj stane.

https://www.youtube.com/watch?v=g1QONg2b2JQ

Po viacerých úderoch sa diamant nielenže nepoškodil, ale dokonca urobil priehlbinu do zveráka. Možno si sa zarazil, ako je to možné. Ak patríš medzi týchto ľudí, tak rozmýšľaš správne. Diamant síce je najtvrdší minerál, to ale neznamená, že je nerozbitný. Diamant je schopný ľahko rozbiť niečo, s čím príde do kontaktu, avšak jeho húževnatosť je veľmi malá. To znamená, že kladivo diamant na tvrdej podložke rozbije. Možno malá sila alebo malé kladivo mohlo spôsobiť že sa diamant nerozbil.

https://www.youtube.com/watch?v=g1QONg2b2JQ

Cool not cool

V tejto časti majú doniesť všetci piati jednu zaujímavú vec, ktorá je podľa nich cool. Ostatní súťažiaci rozhodnú, či je tá vec naozaj cool alebo nie. Tyler do šou doniesol obrovského gumového hada. Bol dlhý asi 2 metre s príchuťou jahody. Napriek tomu až 2 súťažiaci označili jeho objav za „not cool“, čo ale nestačilo, kedže traja boli opačného názoru.

https://www.youtube.com/watch?v=g1QONg2b2JQ

Cory si doniesol „high five konfety“, Cody zase ručne vyrobené maličké husle. Obidva predmety ale ostatní označili za not cool. Na koniec prišiel rad na Cobyho s jeho „dáždnikovou čiapkou“ a Garretta s jeho tlačiarňou na palacinky. Oba predmety boli označené ako cool a musíš uznať,že sú celkom užitočné. Určite by nikto nepohrdol s dáždnikom, ktorý nemusíme držať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom