Dajte si pozor, komu zveríte svoje dieťa – horor The Girl Next Door bol natočený podľa skutočnej udalosti

Zdieľať
Girl next door.jpg

Určite poznáte ľudí, ktorí sa zdajú byť tak spoľahliví a dôveryhodní, že by ste im pokojne dali do opatery vlastné dieťa. Kamarátka? Suseda? Ale čo ak títo ľudia vyzerajú ako anjeli len preto, aby sa hneď na to za stenami vlastného domu zmenili na neľútostné monštrá? Príbeh filmu The Girl Next Door (2007) od režiséra Gregoryho Wilsona je tak zvrátený a nechutný, že pri jeho sledovaní nechcete veriť, že by sa niečo také mohlo naozaj stať. Bohužiaľ, opak je pravdou. Tento film bol natočený podľa skutočnej udalosti.

Sylvia Likens sa po rozvode rodičov dostala aj so svojou sestrou Jenny, ktorá trpela mozgovou obrnou, do opatery otca. Ten na nich však kvôli práci nemal čas, preto ich zveril svojej susede Gertrúde Baniszewskej, ktorá mala 7 vlastných detí.

Gertruda.jpg

Mučenie nevinného dievčaťa začalo po tom, čo otec nestihol zaplatiť načas. Silvia aj Jenny boli odvedené do suterénu, kde ich Gertrúda domlátila pádlom. Napriek tomu, že 20$ na druhý deň dorazilo, krvilačná žena s mučením neprestala. Obviňovala Silviu z prostitúcie a kradnutia. Bezbranné dievča muselo znášať bitky nielen od Gertrúdy, ale aj od jej detí, okolitej mládeže a vlastnej sestry. Jedného dňa ju Gertrúda dokonca zviazala a na brucho jej s horúcou ihlou vypálila „Som prostitútka a som na to hrdá“. Taktiež ju na niekoľko dní zamykala v pivnici, kde Silvia hladovala.

The girl next door.jpg

Trýzniteľka ju nepúšťala ani len na toaletu. Asi najhoršou vecou, ku ktorej ju zvrátená rodina donútila, bolo, keď si musela strčiť prázdnu fľašu od Coly do vagíny. Po niekoľkonásobnom mučení Silvia Likens nakoniec zomrela z dôvodu vnútorného krvácania, šoku a podvýživy. Gertrúda bola za tento čin odsúdená na doživotie, no v roku 1985 bola napriek nevôli verejnosti naspäť prepustená. Zomrela v roku 1990 na rakovinu pľúc. Napriek všetkému Gertrúda nemala žiadne výčitky za to, čo Silvii spravila, a po celý čas tvrdila, že mladé dievča potrebovalo lekciu.

V nasledujúcom videu môžete vidieť ukážky z filmu.

V ten istý rok vyšiel film Americký zločin, ktorý taktiež rozpráva o tomto neľudskom prípade. Oproti svojmu predchodcovi sa však viac drží skutočných faktov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom