Horor Za hranicou strachu – toto je skutočný príbeh krvilačného kultu

Zdieľať
Borderland2.jpg

Pred časom sme vás oboznámili s príbehom, ktorý sa skrýva za filmom Hory majú oči. Ak vás zaujali udalosti, ktorými sa režisér inšpiroval pri natáčaní, potešíme vás. Dnes vás zoznámime s ďalším filmovým kúskom, ktorý vznikol na základe skutočných a hrôzostrašných udalostí. Poznáte film Za hranicou strachu (Borderland)?

Scenáristi vytvorili príbeh, v ktorom sa traja študenti stanú obeťami skupiny drogových dílerov. Drogy však nie sú tým, čo z nich robí beštie. Skupina kriminálnikov je zároveň súčasťou kultu, ktorý pre svojho voodoo boha obetuje živých ľudí!

No naozaj tento príbeh vymysleli scenáristi? Bohužiaľ, nie! Za filmom Borderland stoja skutočné udalosti, ktoré sa odohrali na mexickej hranici. Hlavným aktérom bol Adolfo Constanzo a práve jeho kult unášal a vraždil nielen dílerov, ktorí s ním odmietali uzavrieť obchod, ale aj nevinných ľudí.

Adolfo constanzo.jpg

Adolfo mal hrozné detstvo, jeho matka ho priam vychovávala ako sériového vraha. Porodila ho v pätnástich a od mala ho viedla k voodoo praktikám a obetám pre okultného boha. Po tom, čo si našiel prvých prisluhovačov, začal pôsobiť ako lekár-čarodej. Krvavým spôsobom obetoval najprv sliepky, potom aj exotické zvieratá a nakoniec sa rozhodol k obetám pridať aj časti ľudských tiel. Spočiatku začal vykrádať hroby, neskôr sa však v okolí začali objavovať telá, ktorým chýbali končatiny či iné časti tela. Neskôr, pre väčší účinok, začal svoje obete zaživa sťahovať z kože alebo ich dával rozštvrtiť.

Borderland1.jpg

Napriek tomu, že sa počet obetí zvyšoval, mexická polícia nejavila záujem tieto vraždy vyšetriť. Zmena nastala až po tom, čo zmizol americký študent Mark Kilroy. Pod tlakom amerických autorít bola mexická polícia nútená konať. Prepadli základňu drogového kultu, kde našli Kilroyov mozog a ďalších 15 znetvorených tiel. Adolfo Constanzo však utiekol, no polícia ho za krátku dobu vystopovala. Avšak živého ho už nedostala. Adolfo jednému zo svojich mužov prikázal, aby ho zastrelil. Všetkých ostatných členov uväznili, no napriek tomu sa povráva, že Adolfov kult naďalej funguje a nikdy nezanikol.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom