Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hory majú oči – film, za ktorým sa skrýva skutočný príbeh

Hills_eyes_6.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
liudehua.de

Režísér Wes Craven nás po prvýkrát so zmutovanou Jupiterovou rodinou zoznámil už v roku 1977. Hory majú oči, v origináli The Hills Have Eyes, je klasický hororový príbeh, ktorý nám premieta osud americkej rodiny uväznenej v nevadskej púšti. V horách však číha kanibalistická rodina, zmutovaná okolitými jadrovými testami. Neskôr, v roku 2006, uzrel svetlo sveta remake tohto kultového filmu, ktorý aj spolu s originálom dodnes desí mnohých divákov. Vedeli ste však, že bol tento film inšpirovaný skutočným príbehom?

Legenda z 15. storočia rozpráva o mužovi menom Alexander „Sawney“ Bean, ktorý pochádzal z rodiny záhradníkov. Rozhodol sa však nepokračovať v otcových šľapajách. Miesto toho sa spolu so svojou ženou usídlil v jaskyni pri pobreží Bennane Head v Škótsku. Tam vychovával svoju rodinu, ktorá pozostávala z ôsmich synov, šiestich dcér a ďalších desiatok vnukov a vnučiek, z ktorých väčšina bola produktom incestu.

youtu.be

Táto rodina celých 25 rokov prepadávala ľudí, ktorí blízkym okolím prechádzali. Všetkých odvliekli do svojej jaskyne a tam ich telá pripravili k večeri. Blízki obyvatelia si boli vedomí, že v okolí miznú telá, nikto však nevedel, kto je za to zodpovedný.

commons.wikimedia.org

Rodinu Beanovcov sa podarilo dolapiť, keď jedného dňa prepadli skúseného cestovateľa. Tomu sa ich útoku darilo odolávať, až kým do prístavu nedorazila pomoc. Keďže bolo tajomstvo kanibalistickej rodiny odhalené, kráľovskí vojaci obkľúčili jaskyňu a zlapali všetkých členov tohto klanu. Na mieste boli nájdené pozostatky napoly skonzumovaných obetí. Hovorí sa, že táto rodina zabila a zjedla cez tisíc ľudí. Všetci kanibali boli odvlečení do Edinburgu, kde boli bez akéhokoľvek súdu okamžite popravení.

fr.wikipedia.org

Napriek tomu, že je film The Hills Have Eyes zasadený do moderného sveta, dokáže diváka dostatočne vydesiť. Rozhodne by sme však ocenili film o kanibalistickej rodine, natočený presne podľa škótskej legendy. Zrejme sa všetci zhodneme na tom, že temný stredovek má svoju špecifickú atmosféru.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielDátum 4. apríla 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o