Ďalších 5 hororov, natočených podľa knižnej predlohy od Stephena Kinga

Zdieľať
Filmystephenking2titulna.jpg

Videli ste už náš včerajší článok o najlepších hororových filmoch, natočených podľa knižnej predlohy od Stephena Kinga? Čítali ste niektoré z týchto kníh? Ak áno, rozhodne nám dáte za pravdu, že tento svetoznámy spisovateľ je majstrom vo svojom remesle. Obyčajnými slovami vie navodiť pútavý a najmä strašidelný príbeh. Ak je však dobrá predloha, ktorej sa chopí šikovný režisér, tieto papierové stránky sa dokážu premeniť na bravúrny film, naháňajúci hrôzu celým generáciám divákov. Dnes sme si pre vás pripravili 5 ďalších hororových filmov, ktoré boli natočené podľa kníh samotného kráľa hororu.

Mačacie oko / Cat’s Eye (1985)

Http://basementrejects.com/wp content/uploads/2017/09/cats eye 1985 the ledge robert hays building review.jpg

Jedna z mála filmových antológií, ktorá je inšpirovaná alebo natočená podľa niekoľkých Kingových prác. Filmu nechýba ani zmysel pre humor, ktorý dopĺňa inak prítomnú hrôzu, a skvelá druhá kapitola „Rímsa / The Ledge“ zaručila filmu takmer dvojnásobný zárobok. Jednotlivé príbehy plné teroru a strachu spája mačka, ktorá sa skrýva na titulnom pútači a v názve filmu.

Https://images na.ssl images amazon.com/images/M/MV5BMmMxYmQwNDEtMDRlOC00NDRjLWI5N2EtYWZmOGNlMWU5OTAyXkEyXkFqcGdeQXVyMjUyNDk2ODc@._V1_.jpg

Vo filme si taktiež zahrala Drew Barrymore, ktorá bola nominovaná za najlepšiu detskú herečku.

Cintorín domácich zvierat / Pet Sematary (1989)

Http://www.vampiresandzombies.com/images/ps_pet_semetary.jpg

Https://wheresthejump.com/wp content/uploads/2015/10/pet sematary 3.jpg

Cintorín domácich zvierat je čiastočne nedocenenou adaptáciou Kingovho románu, no napriek tomu tento snímok ponúka bohatstvo desivých, ale aj krvavých záberov. Kvalitne herecké obsadenie, prvotriedna produkcia a neúnavná strašidelná atmosféra s blížiacou sa záhubou vynáša film spomedzi priemerných hororov. Diváci film milovali, čo dokazovali aj zárobky filmu v USA.

Http://wickedhorror.thunderroadinc.netdna cdn.com/wp content/uploads/2015/02/pet sematary pascow.png

Show hrôzy / Creepshow (1982)

Http://www.squabblebox.co.uk/wp content/uploads/2016/06/creepshow1982 2.png

Http://www.princessburlap.com/wp content/uploads/2013/09/creepshow fathers day.jpg

Okrem toho, že ide o najstaršiu filmovú antológiu, založenú na Kingových poviedkach, je označovaná taktiež za tú najlepšiu hororovú antológiu všetkých čias. Z jednej časti horor a z jednej časti komédia nás vedie k tomu, že sa pri krvavých vraždách smejeme, no zároveň kričíme hrôzou.

Mŕtva zóna / The Dead Zone (1983)

Https://billsmovieemporium.files.wordpress.com/2013/04/the dead zone.png

Tento uznávaný kúsok natočený podľa Kingovej predlohy je medzi fanúšikmi veľmi obľúbený, a to aj vďaka talentovanému Christopherovi Walkenovi v hlavnej roli. Jedná sa o príbeh muža, ktorý si po nehode a 5-ročnej kóme prechádza osobnými problémami ale aj darmi, ako napríklad to, že dokáže predvídať udalosti. Film obsahuje rôzne prvky thrilleru a hororu, ktorých kombinácia tvorí skvelý zážitok.

Cujo (1983)

Http://cdn1us.denofgeek.com/sites/denofgeekus/files/bloody_cujo.jpg
Https://images na.ssl images amazon.com/images/M/MV5BNjZkZjdhYTktMWRjYS00ZjE0LTk5N2QtOWIzMDhkYTNmMTQ4XkEyXkFqcGdeQXVyNjUxMjc1OTM@._V1_.jpg

Spomedzi všetkých podcenených a zabudnutých hororov podľa Kingových diel, je tento snímok zrejme najvernejšou adaptáciou spisovateľovej práce. Napriek tomu, že je film oproti ostatným pomerne neznámy, prináša divákovi silný emočný dopad a hrôzu, ktorú nedokáže väčšina dnešných hororov. Vraždiaci a besný pes je pre mnohých možno oveľa desivejší, ako tie najrozličnejšie neexistujúce monštrá. Dee Wallace si zaslúži minimálne pochvalu za skvelé herecké výkony, ktoré sa na rozdiel od iných môžu porovnávať s obľúbenou Sigourney Weaver z filmu Votrelec.

Videli ste niektorý z týchto menej známych hororov, natočených podľa kníh od Stephena Kinga? Aj keď už dnes tieto filmy na diváka možno nezapôsobia, vo svojich časoch museli ľuďom privolávať hotové nočné mory.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom