Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dcéra Paula Walkera žaluje Porsche za smrť svojho otca. Automobilka zodpovednosť odmieta!

Paul Walker
SITA/AP
reklama:
reklama:

Hercova dcéra Meadow podala na automobilku žalobu v súvislosti s Walkerovou autonehodou.

Predstavitelia automobilky Porsche odmietajú zodpovednosť za smrť amerického herca Paula Walkera, ktorého dcéra Meadow na nich podala v súvislosti s jeho smrteľnou autonehodou žalobu. Štyridsaťročný Walker zahynul 30. novembra 2013 v Porsche Carrera GT, ktoré šoféroval jeho kamarát Roger Rodas. Ten taktiež nehodu neprežil. „Vždy je nám ľúto, keď sa niekto zraní v aute značky Porsche, veríme však, že závery vyšetrovateľov v tomto prípade jasne preukázali, že príčinou tejto tragickej nehody bola vysoká rýchlosť a nebezpečná jazda,“ uviedli zástupcovia automobilky pre magazín People.

People gather at the roadside memorial for actor Paul Walker in Valencia, Calif. on Sunday, Dec. 1, 2013. Walker is believed to have been a passenger in the car that crashed and burned on Saturday, Nov. 30, 2013 as a charity event at a nearby car shop was winding down.(AP Photo/The Santa Clarita Valley Signal, Ryan Fonseca)
People gather at the roadside memorial for actor Paul Walker in Valencia, Calif. on Sunday, Dec. 1, 2013. Walker is believed to have been a passenger in the car that crashed and burned on Saturday, Nov. 30, 2013 as a charity event at a nearby car shop was winding down.(AP Photo/The Santa Clarita Valley Signal, Ryan Fonseca)SITA/AP

Walker a Rodas sa v deň tragédie zúčastnili na charitatívnej akcii usporiadanej v priestoroch ich spoločného obchodu. Porsche Carrera GT malo podľa jedného zo svedkov problémy a zhasínal mu motor, tak sa 38-ročný Rodas rozhodol, že sa pôjde previezť a zistiť, čo s ním je. Zavolal aj Walkera, ktorý už bol na odchode, no súhlasil, že pôjde s ním. Pri návrate však približne 460 metrov od obchodu havarovali. Rodas údajne stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré narazilo do dvoch stromov, stĺpa pouličného osvetlenia a následne začalo horieť. Podľa výsledkov pitvy Rodas zomrel na následky početných zranení, ktoré utrpel pri náraze, zatiaľ čo Walker podľahol kombinácii poranení a popálenín. Vyšetrovanie ukázalo, že príčinou nehody bola vysoká rýchlosť.

Sheriff's deputies work near the wreckage of a Porsche that crashed into a light pole on Hercules Street near Kelly Johnson Parkway in Valencia, Calif., on Saturday, Nov. 30, 2013. A publicist for actor Paul Walker says the star of the
SITA/AP

Walkerova šestnásťročná dcéra Meadow však teraz na automobilku Porsche podala žalobu, v ktorej tvrdí, že Rodas šiel v skutočnosti pomalšie, než tvrdia vyšetrovatelia. Jej právnici tiež uviedli, že bezpečnostný pás po náraze veľkou silou trhol Walkerovým trupom, čím mu dolámal rebrá a panvu a uväznil ho tak v sedadle spolujazdca. Podľa právnikov začalo auto horieť až minútu a 20 sekúnd po náraze, no herec sa z neho nemohol vyslobodiť a následne sa nadýchal dymu. Okrem toho tvrdia, že model Carrera GT mal v minulosti už viacero problémov so stabilitou a ovládaním, za ktoré môže absencia stabilizačného systému v tomto modeli. Ak by ho mal nainštalovaný, tak by podľa nich k nehode ani nedošlo. Výšku odškodného, ktoré žiadajú od Porsche, v žalobe neuviedli.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 30. septembra 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
reklama:
reklama:
reklama: