Diabolské dieťa z Hull House - dom, v ktorom bolo posadnuté bábätko! - 2. časť

Zdieľať
Hullhousetitulna2.jpg

V roku 1913 bol Hull House v Chicagu šesť týždňov doslova zaplavený zvedavými ľuďmi,vyžadujúcimi si vidieť diabolské dieťa, ktoré tam bolo nechané vystrašeným rodičom. Ten sa v panike rozhodol dieťa nechať na prahu dverí. Legenda o tomto bábätku sa rozšírila naprieč celým mestom a krajom. Ľudia sa na miesto hrnuli s cieľom vidieť diabla, prevteleného do tela nevinného dieťaťa.

Do domu zavítalo diabolské dieťa

V roku 1889 sa Jane Addams a Ellen Starr rozhodli v Hull House spoločne založiť „spoločenské centrum“, ktoré bolo určené pre imigrantov rôznych národností a kultúr, ktorí sa chceli prispôsobiť krajine a spoločnosti. Práve v tomto dome sa mohli títo pracujúci ľudia zúčastňovať rôznych vzdelávacích programov, ktoré im pomohli pri zakladaní si nového života. Programy boli veľmi úspešné a zakladatelia investovali svoje financie do ďalších budov, aby tak rozšírili túto aktivitu ďalej.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the devil baby of hull house

Avšak jedného dňa v roku 1913 po dlhých rokoch úspechov „spoločenského centra“, sa stali pomerne čudesné, ba dokonca zlovestné udalosti, ktoré obrátili chod budovy naruby. Do budovy vbehli tri rozrušené Talianky, ktoré si vyžadovali vidieť diabolské dieťa.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the devil baby of hull house

Obyvatelia, teda dobrovoľníci žijúci v Hull House, nemali tušenie, o čom tri ženy rozprávajú, no tie naďalej naliehali s ešte väčšou neoblomnosťou. Vedeli, že sa v budove nachádza diabolské dieťa a vyžadovali si ho vidieť.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hull_House_2.JPG

Ak by sa na spomínanom mieste nachádzalo diabolské dieťa, obyvatelia budovy by o tom predsa jednoznačne vedeli. Dieťa s kopytami, chvostom, špicatými ušami a schopnosťou rozprávať už v tomto veku sa nedá len tak prehliadnuť.

Aj keď Talianky nakoniec odišli, boli len prvé z naozaj mnohých ľudí, ktorí sa snažili dostať do domu a vidieť údajné diabolské dieťa na vlastné oči. Stovky a neskôr až tisíce ľudí z okolia prichádzali k známemu domu kvôli diabolskému dieťaťu, niektorí boli dokonca za možnosť vidieť ho ochotní zaplatiť. Žiadnemu z nich sa to však nepodarilo, keďže si obyvatelia budovy stáli za tým, že žiadne takéto dieťa neexistuje.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the devil baby of hull house

Na miesto však neprichádzali len chudobní a poverčiví ľudia, ale dokonca aj lekári, ktorí sa o dieťati dopočuli a chceli ho preskúmať a študovať. Hull House začali navštevovať aj ľudia z väčších diaľav, zbiehali sa tam ľudia z celého štátu.

Tento chaos trval zhruba šesť týždňov, doprava v susedstve bola preplnená, keďže sa chcel dostať k populárnemu domu takmer každý, len aby im tam bolo povedané, že majú odísť a že údajné diabolské dieťa je len príbeh vymyslený starými ženami.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jasper_G._Hull_House.jpg

Kto sa však skrýva za prezývkou diabolského dieťaťa?

Na otázku, kto bolo diabolské dieťa a ako sa dostalo do domu Hull House, odpovedajú nasledujúce dva príbehy.

Oddaná katolíčka raz na stenu zavesila obrázok Panny Márie, avšak jej ateistický muž ho zo steny strhol. Údajne povedal, že radšej bude mať v dome samotného Diabla, ako tento obrázok. O niekoľko mesiacov neskôr žena porodila zdeformované dieťa, ktoré malo kopytá, chvost a špicaté uši. Šok, ktorý sa jej zmocnil, nezvládla a zahynula. Muž následne dieťa odniesol do Hull House a nechal ho na prahu dverí.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the devil baby of hull house

Ďalšia verzia príbehu hovorí o mužovi, ktorého manželka porodila šesť dcér. Manžel bol rozzúrený, že sa mu nedarí splodiť syna, a preto v jednu noc vykríkol, že by bol radšej, ak by porodila Diabla, než ďalšie dievča. Môžete hádať, čo sa stalo ďalej.

Na základe týchto príbehov sa o dieťa mali starať v spomínanom Hull House. Dieťa bolo údajne zlovestné, ba dokonca démonom, ktorý sa nebál tých najsilnejších kliatob a rúhania. Hlavy orgánov sa údajne rozhodli dieťa pokrstiť, aby ho tak zbavili posadnutia, avšak krst neprichádzal do úvahy. Dieťa im uniklo zo zovretia priamo pred svätenou vodou a utieklo, preskakujúc lavice.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the devil baby of hull house

Diabolské dieťa sa im podarilo znova chytiť a zamkli ho na povale domu. Od tohto momentu nie je známe, čo sa dialo ďalej, avšak príbeh sa nejako dostal medzi tisícky ľudí, ktorí na miesto prichádzali so stále väčšou a väčšou zvedavosťou.

Návštevníci a príbehy časom vychladli a na legendu sa postupne zabudlo.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the devil baby of hull house

To však nie je všetko

Tento príbeh však pokračuje až do súčasnosti. Aj keď to možno nie je v spojení s minulými udalosťami, keď bol dom zhruba v prelome posledných dvoch storočí renovovaný, bolo oznámených niekoľko hlásení, že z povaly a záhrady počuť detský plač.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom