Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Diabolskí muži 2. časť. Najkrutejší a najsadistickejší muž menom Amon Goeth, či popravený diktátor Nicolae Ceausescu

Amon_goth prisoner_1945 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.orgth#/media/File:Amon_G%C3%B6th-prisoner_1945.jpg
reklama:
reklama:

Nicolae Ceausescu

Nicolae Ceausescu bol rumunský diktátor od roku 1974 do roku 1989. Ceausescu rozhodol, že všetky ženy musia porodiť päť detí. Vzhľadom k hroznému nedostatku potravín, mnoho žien nebolo schopných podporovať vyhlášku o počte detí. Veľa detí skončilo v štátom riadených detských domovoch. Tieto inštitúcie boli preplnené, pretože tam skončilo viac ako 150000 detí. Veľa ich zomrelo na podvýživu a rôzne choroby. Ostatné ušli a stali sa žobrákmi a bezdomovcami. Ceausescu tiež zakázal testovanie na AIDS. Takže prostredníctvom transfúzií a zdieľacích očkovacích ihiel boli tisíce sirôt nakazených AIDS. Rumunsko malo viac ako polovicu európskych prípadov detskej AIDS. Kým jeho ľud umieral hladom, on si budoval prepychový palác snov. Nakoniec bol tento diktátor popravený aj so svojou manželkou v roku 1989 revolucionármi.

Nicolae_ceausescu
sk.wikipedia.orgescu#/media/File:Nicolae_Ceausescu.jpg

Amon Goeth

Amon Goeth sa narodil 11. decembra 1908 vo Viedni. Ako 17-ročný sa pripojil k nacistickej mládežníckej skupine, ako 19-ročný išiel do nacionalistickej polovojenskej skupiny a keď mal 22 pripojil sa k rakúskej nacistickej strane. Bol označený ako číslo 510964 a ešte v tom istom roku 1930 nastúpil do SS a ušiel do Nemecka. V Rakúsku bol totiž sledovaný rakúskymi orgánmi pre obvinenia z explózií. Jeho nemeckí nadriadení dôstojníci obdivovali jeho oddanosť a dali mu množstvo žiarivých osobných hodnotení. V roku 1939 sa mu narodil syn, ktorý za nevysvetliteľných príčin zomrel, keď nemal ešte ani rok. V roku 1943 na Yom Kippur (dôležitý židovský sviatok), Goeth a jeho 50 mužov z SS vzali z kasární 50 Židov a zastrelili ich. V Plaszowe trávil svoje rána tak, že za pomoci svojej vysokovýkonnej pušky strieľal deti hrajúce sa v tábore. Po vojne bol obesený Najvyšším národným tribunálom Poľska za vraždu tisícok ľudí. Podľa spomienok niektorých Židov to bol „najkrutejší a najsadistickejší muž“ alebo Poldek Pfefferberg na jeho adresu povedal: „Keď ste videli Goetha, videli ste smrť.“

Amon_goth prisoner_1945
en.wikipedia.orgth#/media/File:Amon_G%C3%B6th-prisoner_1945.jpg

Talat Paša

Keď je reč o Otomanoch, Talat bol kľúčovým architektom arménskej genocídy, jednej z najväčších genocíd v modernej histórii. Viac ako milión ľudí bolo zmasakrovaných v rozpätí dvoch rokov. Talat povstal ako člen Mladoturcov a stal sa jedným z troch Pašov, ktorí vládli Osmanskej ríši od roku 1913 až do konca katastrofálnej prvej svetovej vojny. V roku 1915 v Istanbule za trest zajal 250 arménskych intelektuálov a vodcov a popravil ich. Keď vyšiel zákon o deportácii, Talat objednal deportácie a popravy proti celej arménskej populácii. Počas deportácií boli podmienky veľmi žalostné a muži bývali bežne oddelení od zvyšku a popravení. Mnoho väzňov bolo mučených a boli obeťami rôznych strašných lekárskych experimentov. Veľa ich zomrelo od hladu a smädu. V niektorých prípadoch boli obete ukrižované ako Ježiš Kristus so slovami tyranov: „Nech vám teraz Kristus pomôže.“ Iným na telá prikladali rozžeravené žehličky či kliešte. Z 2,5 milióna obyvateľov Arménska, v tomto období vlády Talata zahynulo 1 až 1,5 milióna ľudí. Po otomanskom kolapse ušiel Talat do Berlína, kde bol v roku 1921 zavraždený. Jeho vrahom bol muž, ktorý prežil arménsku genocídu.

Mehmed_talat_pasha
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 10. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: