8 faktov o ženskom tele, o ktorých vie len málokto

Zdieľať
Žena s blond vlasmi., Podčiarknite svoju osobnosť správnym výberom účesu.

O tom, že prah bolesti majú iný ženy a iný muži a že obe pohlavia vnímajú farby inak, už určite viete. Vedeli ste však aj to, že celulitída nie je „zlý tuk“, ale úplne normálna vec? A že ženy sú racionálnejšie ako muži?

Ženské krky sú pohyblivejšie

Zeny rozdiely pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Všimli ste si niekedy, ako sa muži a ženy otočia, keď na nich zavoláte? Skúste to a zistíte, že muž otočí celé telo a žena otočí hlavu. Dôvod spočíva v svalovej štruktúre, ktorá je v ženskom krku pružnejšia. Napriek tomu by mali byť ženy opatrné, pretože hlásia omnoho viac bolestí krku ako muži.

Ženy majú citlivý sluch počas spánku

Spanok pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Táto skutočnosť je výsledkom evolučného procesu. Ženy sú citlivé na zvuky, keď spia, preto sa ľahko zobudia, keď um v noci plače dieťa. Toto pravidlo platí len pri vysokých zvukoch. Ženy sú aj z tohto dôvodu citlivejšie na poruchy spánku ako muži.

Ženy majú jeden prsník väčší ako druhý

Zeny rozdiely pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Rozdiel môže byť takmer neviditeľný, ale aj vskutku pozoruhodný, v oboch prípadoch sa nie je čoho obávať. Nikto nemá absolútne symetrické prsia. Je to z mnohých dôvodov. Niekedy je dôvodom elasticita kože, inokedy objem prsného tkaniva či tvar tzv. prsného vrecka.

Ženy sú racionálnejšie ako muži

Zeny rozdiely pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hoci prevláda názor, že ženy sú emocionálnejšie a muži racionálnejší, pravda je inde. Ženy majú silnejšiu hrubú kôru, ktorá je spájaná s vyšším skóre vo všeobecných inteligenčných a kognitívnych testoch.

Celulitída nie je zlá

žena, celulitída
ilustračné: thinkstockphotos.com

Celulitída nie je lekársky pojem a nie je znakom obezity. Podľa štatistiky iba jedna žena zo 40 nemá na stehnách celulitídu. Napriek tomu sa o nej stále hovorí ako o zlom tuku a znaku hromadenia toxických látok, s ktorými sa telo nevie vyrovnať. Tukové tkanivo pritom hrá dôležitú úlohu pri tvorbe hormónov vrátane estrogénu.

Ženy sa opijú rýchlejšie ako muži

Zeny rozdiely pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Žena majú v tkanivách menej vody ako muži. Je to dôvod, prečo sa opijú rýchlejšie. Ich telo je menej schopné stráviť alkohol predtým, ako sa dostane do obehu. Ženy sa tiež potia menej ako muži a ich hladina hemoglobínu je nižšia o 12 %.

Ženy sa ľahšie pripútavajú k iným ľuďom

Zeny rozdiely pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dôvodom je, že ženy majú vyššiu hladinu oxytocínu. Oxytocín je tzv. hormón lásky. Podporuje pripútanosť, upevňuje vzťahy a zmierňuje stres.

Ženy sú kreatívnejšie

Zeny rozdiely pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mozog je sieť – je v ňom veľa spojov. Štúdie zistili, že siete v mozgu žien sú prepojenejšie ako v mužskom mozgu. To znamená, že ženy sú rýchlejšie pri vytváraní kauzálnych spojení, ale zároveň si ľahko zvyknú na rutinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom