Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Diabolskí zamestnanci 2. časť. Zakrvavený muž so skrutkovačom, aj vraždiace monštrum zamestnávateľov

Archibald_hall_portrait 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org www.thinkstockphotos.com

Toto sú prípady nechutných zločinov z minulosti spáchaných dôveryhodnými zamestnancami.

Skrutkovač

V marci 1931 skupina právnikov netrpezlivo očakávala príchod Corneliusa Kahlea, bohatého vlastníka nehnuteľností, aby rokovali o jeho majetkoch. Na veľké prekvapenie do miestnosti vtrhol zakrvavený muž so skrutkovačom v trasúcej sa ruke a povedal: „Cornelius Kahlen nepríde. Ja som ho zabil.“ Telo 75-ročného magnáta bolo nájdené v jeho nóbl apartmáne v New Yorku. Telo malo na sebe 20 až 30 rán po bodnutí skrutkovačom. Vinníkom bol obľúbený sluha pána Kahlena, Moramarco, ktorý bol v čase vraždy obvinený z toho, že mal milostný pomer s Kahlenovou manželkou. Vrah sa priznal, že vraždu spáchal po tom, ako dospel k záveru, že jeho pán sa plánuje presťahovať do Nemecka, opustiť manželku a Moramarca nechať napospas osudu.

www.thinkstockphotos.com

Grace Marks

Dňa 23. júla 1843 Grace Marks a pravá ruka pána Thomasa Kinneara James McDermott zastrelili svojho bohatého zamestnávateľa. Ešte skôr v ten deň zaškrtili gazdinú Nancy Montgomery. Tento prípad sa stal senzáciou a prilákal pozornosť celej Kanady, noviny písali o škandalóznej afére nielen medzi vraždiacimi zamestnancami, ale rovnako aj medzi obeťami. V skutočnosti aj gazdiná Nancy bola milenkou pána Kinneara a pri pitve sa zistilo, že bola tehotná. Grace a James boli usvedčení z vraždy a odsúdení na trest smrti. Avšak trest pre Grace sa zmenil na doživotie, keďže James pred obesením trval na tom, že on je strojcom zločinu a Grace má byť omilostená.

murderpedia.org

Archibald Hall

Podvodník a zlodej Archibald Hall si zmenil meno a priezvisko na Roy Fontaine, zbavil sa svojho glasgowského prízvuku a naštudoval si starovekú a sociálnu etiketu. V roku 1977 sa stal majordómusom lady Margaret Hudson, aby mal lepšie vyhliadky na novonadobudnutý život. Bol však ohrozený Davidom Wrightom, ktorý bol jeho bývalý spoluväzeň a milenec a vyhrážal sa, že vynesie na svetlo Archibaldovu, teda Royovu, minulosť. Roy ho zastrelil. Potom v priebehu roka sa z neho stalo vraždiace monštrum, ktoré zabíjalo svojich bohatých elitných zamestnávateľov a tiež každého, kto mu stál v ceste. Keď ho v roku 1978 chytili, priznal sa k vražde svojho bývalého milenca Davida, k vražde dvoch zamestnávateľov, tiež svojho komplica. Neznámy muž zaviedol políciu k pochovaným pozostatkom. Bol britskými a škótskymi súdmi odsúdený na doživotie a zomrel vo väzení v roku 2002.

Archibald_hall_portrait
en.wikipedia.org

Večera

V roku 1914 Julian Carlton, čierny sluha v domácnosti Wrightových vo Wisconsine, servíroval večeru pre nič netušiacich hostí, ktorých sa o chvíľu chystal chytiť do pasce a zavraždiť. Keď sa hostia navečerali, Carlton zablokoval dvere do jedálne, polial ich benzínom a škrtol zápalkou, čím vytvoril bránu z plameňov. Tí, ktorí sa snažili uniknúť z horiacej miestnosti, boli zabití sekerou. Je zaujímavé, že to bol dom jedného z najvýznamnejších svetových architektov- Franka Lloyda Wrighta, ktorý bol v čase besnenia sluhu na služobnej ceste. Zločin storočia mal nečakaný koniec, keď tesne pred zatknutím sluha spáchal samovraždu vypitím fľaše s kyselinou.

www.thinkstockphotos.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 8. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.