Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Diabolskí zamestnanci 1. časť. 16-ročná čierna slúžka, či masaker dvoch sestier

Kate webster 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Toto sú prípady nechutných zločinov z minulosti spáchaných dôveryhodnými zamestnancami.

Bridget Durgan

Ku koncu 19. storočia tu bola populárna ideológia, podľa ktorej boli sluhovia členmi nižšej triedy ľahko náchylnej k zločinu a vražde. Toto pozeranie sa na sluhov prišlo po tom, ako bola írska slúžka Bridget Durgan opísaná vo všetkých novinách v USA ako divoké zviera a diabol. V roku 1867 dobodala Bridget svoju zamestnávateľku, pani Coriel, na smrť. Noviny špekulovali o tom, že Bridget bola zamilovaná do pána Coriela a chcela si ho vziať za muža.

www.brynmawr.edu

Sesterská láska

V roku 1933 v tichej francúzskej dedinke pracovali dôveryhodné sestry Christine a Lea Papin pre panovačnú a tyranskú zamestnávateľku Madam Danzard. Dievčatá spolu obývali malú podkrovnú miestnosť, kde spali v jednej posteli. Žili osamelý život, ktorý vyústil do intímneho incestného vzťahu. Keď ich nesesterský vzťah odhalila prísna Madam Danzard, vyhrážala sa im. Dievčatá sa po siedmich rokoch služby uchýlili k masakru. Pani domu dobodali na smrť a rovnako aj jej dcéru. Telá zmrzačili a vyškriabali im oči. K strašnému činu sa okamžite priznali. Súd s dievčatami zaplnil všetky titulné stránky novín a stal sa národnou senzáciou. Lea bola odsúdená na desať rokov nútených prác a Christine zomrela po štyroch rokoch v psychiatrickej liečebni.

murderpedia.org

Mary Wallis

V júli 1870 bol nájdený deväťmesačný Albert H. Reed mŕtvy. Otrávila ho 16-ročná slúžka Mary. Mary Wallis bola čierna slúžka, ktorá prišla do sporu s chlapcovou opatrovateľkou. V rámci diabolského pokusu obsadiť nepochybné miesto opatrovateľky, Mary nemilosrdne otrávila dieťa, ktorému do mlieka pridala strychnín. Všetko naplánovala tak, aby vina zo zločinu padla na úbohú opatrovateľku, ktorou tak pohŕdala. Nepodarilo sa a ona bola za otrasný zločin odsúdená na smrť. Jej trest sa mnohým zdal drsný, vzhľadom na jej vek a psychický stav, avšak protesty tých, ktorí boli za jej smrť padli na úrodnú pôdu. Jej trest bol vykonaný vo februári 1871 na dvore väzenia, kde bola obesená.

listverse.com

Záhada

V roku 1879 bola angličanka Julie Marta Thomas strčená dolu zo schodov slúžkou Kate Websterovou. Tej nestačilo, že pani sotila, ale v rámci opileckej zúrivosti ju začala škrtiť, kým pani nezomrela. Potom telo rozkúskovala a spálila. Tieto zničené časti tela potom hodila do rieky Temže a zvyškami nakŕmila deti zo susedstva tvrdiac, že ide o prasa. Záhadou bolo, kam Kate dala hlavu svojej pani, pretože tá sa nenašla. Až v roku 2010 sa počas výkopov v jednej záhrade našla lebka. Až po jej preskúmaní a potvrdení identity sa prišlo na to, že Julie zomrela na poranenia hlavy a zaškrtenie. Rozsudok bol našťastie vykonaný už vtedy, kedy 29. júla 1879 bola Kate Websterová obesená za svoje zločiny.

commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 7. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: