Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako Oliver Cromwell uzavrel zmluvu s diablom

Devil
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Jednou vecou je čarovať, aby sa do nás niekto zamiloval či vyčarovať búrku, aby niekoho ohrozila. Druhou vecou je byť v niečom prvý či najlepší- na základe zmluvy s diablom samotným či jeho poskokmi. Áno, existujú príbehy o ľuďoch, ktorí predali svoju dušu diablovi za jeho pomoc a služby. Či už diabla privolali sami alebo boli nejako prekliati a diabol si ich našiel. Ale v histórii existujú záznamy a príbehy o takýchto obchodníkoch s dušami.

Oliver Cromwell

Dlhý zoznam hriechov Olivera Cromwella je veľmi dobre zdokumentovaný. Po smrti bolo jeho telo exhumované a viselo na verejnosti, keď britská monarchia prevzala kontrolu krajiny späť pod seba. Vo vtedajších populárnych médiách bol Cromwell zobrazovaný s diabolskými rohmi. Existujú aj príbehy, podľa ktorých Cromwell uzavrel zmluvu s diablom výmenou za úspech.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#Oliver Cromwell/s=DynamicRank/f=CTPIHVX
www.thinkstockphotos.com Cromwell/s=DynamicRank/f=CTPIHVX

Oliver Cromwell zomrel 3.septembra 1658. V tú noc sa krajinou prehnala ničivá búrka, o ktorej sa hovorilo, že bola dielom diabla, ktorý sa tešil, že konečne získal dušu Olivera Cromwella. Bol to príhodný koniec portrétu o Cromwellovi, ktorý stúpenci monarchie vytvárali o Cromwellovi takmer 10 rokov. Začiatkom roku 1650 stúpenci monarchie presadzovali názor o tom, že Karol I je spojencom Krista a Oliver Cromwell diabla. Pomocou paktu s diablom bola vysvetľovaná Cromwellova sila a jeho úspech na bojisku. Dokonca, aj keď sa počasie búrilo po jeho smrti, pripisovali to paktu s diablom. Búrka lámala stromy a ľudia si to interpretovali tak, že ich zlomil diabol, keď ťahal Cromwella do pekla.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#devil/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

Pakt mal s diablom Cromwell uzavrieť presne 3.septembra 1651, keď bojoval proti stúpencom monarchie na mieste známom ako Perry Wood. Cromwell vstúpil do tohto lesa len s Colom Lindsayom (ktorý sa stal neskôr hlavným predstaviteľom tvrdí o pakte s diablom), ktorý neskôr tvrdil, že on mal strach ísť do tohto lesa, ale Cromwell nie. Postupovali ale lesom ďalej, až stretli straého muža, ktorého Lindsay považoval za diabla. Muž mal zvitok pergamenu, ktorý podal Cromwellovi, aby si ho prečítal. Medzi mužom a Cromwellom došlo k hádke. Lindsay stál obďaleč a jediné, čo vraj počul bolo, ako Cromwell hovorí: „Toto je len na sedem rokov, mal som dostať dvadsaťjeden.“ A muž mu na to odpovedal, že môže dostať len sedem rokov. Cromwell trval teda na štrnástich, ale muž sa nedal obmäkčiť, tak zvitok nakoniec obaja podpísali. Starý muž zmizol a Cromwell prišiel k Lindsayovi so slovami, že bitka už je ich. Keď vyšli z lesa a Cromwell viedol vojsko k víťaznej bitke, Lindsay ušiel povedať mocným o Cromwellovom pakte s diablom a tiež tvrdil, že presne o sedem rokov si Cromwellovu dušu vezme diabol.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#devil/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

Tak sa aj stalo a presne o sedem rokov Cromwell zomrel počas najdivokejšej búrky v Anglicku. Cromwell sa stal po smrti strašiakom pre deti. Ak deti neposlúchali, rodičia im povedali, že si pre nich príde Cromwell a stiahne ich k sebe do pekla tak, ako tam bol vtiahnutý on. Jeho duch sa spája s ruinami, ktoré sú rozmiestnené po krajine a ducha vidno ako sa zlostný a temný potuluje po ruinách odsúdený k večnému utrpeniu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 11. januára 2017Zdroj www.irishtimes.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: