Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Policajti boli svedkami paranormálnych javov. Dokazuje to týchto 5 skutočných príbehov

Enfield poltergeist gallery5 e1429722618902 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
hauntedattractiononline.com
reklama:
reklama:

Niekto verí na paranormálne javy a niekto nie. Pravdou však je, že okolo nás sa neustále dejú veci, ktoré si nevieme logicky vysvetliť. Tieto nezvyčajné príbehy sa skutočne stali a ich hlavnými aktérmi boli v týchto prípadoch policajti.

Enfieldský dom

V roku 1977 zažila rodina Hodgsoncov sériu podivných situácii a členovia rodiny boli presvedčení, že ich dom posadla zlá sila. Nahlásili, že sa im v dome triasli postele, nábytok sa presúval po miestnostiach a dokonca tvrdili, že jedno z ich detí sa vznášalo nad posteľou. Rodina si preto zavolala Eda a Lorraine Warrenovcov, ktorí sa venovali vyšetrovaniu paranormálnych javov. Okrem Warrenovcov však rodine nikto neveril. Až do chvíle, keď paranormálnu aktivitu potvrdila aj policajtka Carolyn Heepsová. Tá vyhlásila, že videla, ako sa nad podlahou vznáša stolička, ktorá sa následne presunula z jedného konca izby na druhý.

Enfield poltergeist gallery5 e1429722618902.jpg
hauntedattractiononline.comFoto: hauntedattractiononline.com

Divadlo v Salt Lake City

Zástupca šerifa Dave Murphy neveril na duchov. Až kým nezačal pracovať v divadle Capitol Theatre v Salt Lake City, kde bol svedkom neobyčajných javov. Videl tmavé tiene, ktoré sa pohybovali po stenách, počul, ako sa prudko zatvárajú dvere – samy od seba v prázdnej budove – a dokonca videl aj prízraky na javisku. Po čase sa ukázalo, že duchovia nechcú Murphyho v budove divadla a zaútočili naňho. Ukázalo sa, že Murphy nebol jediný s takouto skúsenosťou. Viacerí pracovníci divadla zažili stretnutie s duchom na vlastnej koži. Hovorí sa, že ide o ducha 17-ročného uvádzača, ktorý zahynul počas požiaru divadla v roku 1947.

4955854440_a330d26759_b.jpg
c1.staticflickr.comFoto: c1.staticflickr.com

Kruhy v obilí

Keď anglický policajt vo výslužbe išiel vo svojom aute po opustenej ceste, všimol si troch forenzných dôstojníkov pozerajúcich sa na zem na poli, rozhodol sa, že sa zastaví a pomôže im. Keď prišiel bližšie, postavy oblečené v bielom a vysoké asi 180 centimetrov neprirodzene rýchlo ušli a vo vzduchu bolo cítiť statickú elektrinu. No a pozerali sa na kruh v obilí, ktorý bol na mieste už niekoľko dní.

Ghosts5.jpg
imgur.comFoto: imgur.com

Väzeň a diabol

V roku 1983 väzeň Don Decker dostal krátku priepustku z väzenia, ktorá mu umožnila ísť na pohreb svojho starého otca. Presunul sa teda do domu svojho priateľa, kde mal stráviť pár dní slobody. Raz v noci si umýval ruky a zrazu spadol na zem a mal akési videnie. Zjavil sa mu starý muž s korunou na hlave. Keď Don precitol, všimol si, že na zápästiach má hlboké škriabance. Nasledujúci deň prišli do domu policajti – Donovi sa na tele zjavovali ďalšie a ďalšie rany a škriabance a tiež vypálený znak kríža. Okrem toho zo stropov ako by pršalo. Podivné javy sa diali aj po jeho návrate do väzenia a viacerí policajti aj dozorcovia tvrdili, že je muž posadnutý diablom.

Dondecker 1024x687.jpg
www.historicmysteries.comFoto: www.historicmysteries.com

Podivný prípad z Devil´s Peak

Ako dieťa bol Maurice Theriault svedkom hrozného zneužívania, ktoré sa stalo na farme jeho rodičov. Po tomto hroznom incidente v sebe objavil zvláštne schopnosti – mal neprirodzenú silu a vedel veci, o ktorých sa nikdy neučil. Keď dospel, presťahoval sa do Massachusetts, kde sa oženil a kúpil si vlastnú farmu. V roku 1985 sa však začali diať znepokojivé veci – v dome sa objavovala krv, mizli veci a bolo počuť čudné hlasy. Jeho manželka si všimla, že Maurice náhle mizne a zrazu sa znovu objavuje v rôznych miestnostiach v dome. A práve to videli na vlastné oči aj niekoľkí policajti. Krátko na to sa rodina obrátila na Eda a Lorraine Warrenovcov, ktorý na mužovi vykonali exorcizmus. Warrenovcom sa podarilo zbaviť ho posadnutia démonom, no o niekoľko rokov neskôr skončil Maurice vo väzení – na povrch sa dostalo jeho zločin spred rokov. Skončil v base za zneužitie maloletého – čin, za ktorý bol podľa Warrenovcov zodpovedný práve démon.

Ghosts10.jpg
imgur.comFoto: imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 26. januára 2018Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: