Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zmluva s diablom. Príbehy tých, ktorí predali svoju dušu diablovi za jeho služby

Demon horse
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com horse /f=CPIHVX/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

Jednou vecou je čarovať, aby sa do nás niekto zamiloval, či vyčarovať búrku, aby niekoho ohrozila. Druhou vecou je byť v niečom prvý, či najlepší- na základe zmluvy s diablom samotným, či jeho poskokmi. Áno, existujú príbehy o ľuďoch, ktorí predali svoju dušu diablovi za jeho pomoc a služby. Či už diabla privolali sami alebo boli nejako prekliati a diabol si ich našiel. Ale v histórii existujú záznamy a príbehy o takýchto obchodníkoch s dušami.

Michael Scot

Michael Scot sa tak hlasno ozýval proti čiernej mágii, že verejnosť začala veriť, že na svoju nenávisť má nejaký dôvod a asi niečo skrýva. Scot sa narodil okolo roku 1175 vo Fife, potom študoval na Oxforde a cestoval po celej Veľkej Británii a po celom kontinente. Nakoniec sa usídlil na Sicílii, kde sa stal súdnym astrológom Fridricha II. Scot napísal neuveriteľne veľa prác, ktoré zahŕňali texty o nekromancii a čiernej mágii, ktoré verejne tak odsudzoval.

Začali sa šíriť povesti, že tajne praktizuje to, o čom písal pod záštitou „vedy“. Od roku 1230 bol späť v Anglicku a reči o ňom boli čoraz horšie a poburovali verejnosť. Hovorilo sa, že velil démonickej rodine, ktorá sa schádzala každú noc. Démoni ho brali po celom svete a potom ho priniesli späť. Jeho spôsob dopravy bol tiež démonický- jeho démonický kôň ho niesol nočnou oblohou a po moriach cestoval na strašnom morskom tvorovi, ktorý sa vynoril z hlbín pekla. Prípade v príbehoch o ňom vystupovala aj loď duchov a démonov, ktorej bol kapitánom.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#demon horse /f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com horse /f=CPIHVX/s=DynamicRank

Tá najodvážnejšia legenda o ňom tvrdila, že Scot podviedol diabla, aby mu pomohol postaviť cestu. Jeho otec dostal nejakú pôdu a postavil to, čo je dnes známe ako Hrad Balwearie, ale čo hrad skutočne potreboval, bola cesta. Scot zavolal démonov a diabla samotného, aby mu pomohli postaviť cestu a keď bola cesta hotová, diabol chcel, aby mu Scot dal ďalšiu prácu. Takže Scot mu vymýšľal novú a novú prácu. Keď mu došli nápady, Scot bol už unavený z diabla, tak ho poslal na pláž Kirkcaldy, aby z piesku spravil nekonečné lano. Diabol pracoval až kým neskolaboval.

Scot sa tiež postaral o to, aby sa zbavil francúzskych pirátskych lodí, ktoré útočili na škótske lode. Scot a jeho démoni konfrontovali francúzskeho kráľa a prikázal jeho koňovi, aby trikrát dupol nohou. Prvýkrát kôň dupol a všetky zvony v kostoloch po celom Paríži zazvonili. Druhýkrát kôň dupol kopytom a spadli palácové veže. A keď mal kôň dupnúť kopytom poslednýkrát, francúzsky kráľ nariadil zastavenie pirátskych lodí.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#demon/f=CPIHVX/p=11/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

Scotov domov a okolie Kirkcaldy sú plné príbehov o tom, ako Scot vytvoril kúzla, aby ho diabol prestal hľadať. Dokonca existuje jedna jaskyňa, o ktorej sa hovorí, že tam Scot vykonával všetky svoje magické úkony a démonické obrady a keď sa tam v 19. Storočí objavili toxické výpary, ľudia si ich hneď spojili s tým, že prichádzajú zo samotného pekla, ktoré tam malo bránu.

Či už bol Scot spriahnutý s diablom a či mu predal svoju dušu, nič to nemení na tom, že si to ľudia o ňom mysleli a báli sa ho.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#demon/f=CPIHVX/p=11/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 8. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: