Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveriteľné nadprirodzené príbehy z minulosti 3. časť. Bozkávajúci duch a strašidelný mlyn

Haunted horror house.
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com houses/f=CPIHVX/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

Možno už ľudia vo viktoriánskej ére neverili na čarodejnice a upírov, mali aj tak veľký záujem o nadprirodzené javy. Rozprávanie a čítanie strašidelných príbehov bolo veľmi populárnou formou zábavy a to najmä na Štedrý deň. Spiritualizmus bol tiež veľmi obľúbený a tajomné legendy obsadili mestá.

Prasačia žena

V zime v roku 1814 sa Londýnom šírili príbehy o žene s tvárou prasaťa, ktorá žila so svojou rodinou na Grosvenor Square. Dav Londýnčanov ženu prenasledoval, keď išla na svojom koči a jeden mladý muž menom William Elliot tvrdil, že ho pri prenasledovaní žena napadla. Vo februári 1815 príbeh upútal noviny The Times, po tom, čo sa objavil muž, ktorý si dal inzerát, že chce nájsť túto ženu, aby si ju vzal za manželku. Noviny neverili v existenciu prasačej ženy a dokonca sa vyjadrili, že je ťažké si predstaviť, koľko naivných idiotov žije v Londýne.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pig-faced_women#/media/File:Pig-faced_Lady_of_Manchester_Square.jpg
en.wikipedia.org

Bozkávajúci duch

V roku 1885 Sir G. R. Sitwell oslávil svoje 25. Narodeniny v dome svojich predkov v Renishaw Hall. Potom, čo sa jedna žena z hostí sťažovala na to, že nemohla zaspať, pretože ju niečo studené v posteli bozkávalo, Sitwell mal pokazené celé narodeniny. Sťažnosť síce nebral vážne, ale bol sklamaný, že sa u neho niekomu nepáči. Jeho priateľ pán Turnbull však sťažnosť vzal vážne, pretože si spomenul, že kedysi v tej miestnosti spala iná žena, ktorá sa tiež sťažovala na to, že ju niečo studené bozkáva. Sitwell odmietal reči o duchoch a obzvlášť, keď prichádzali od žien. Neskôr po oslave sa však pod podlahou v strašidelnej izbe našla prázdna rakva. Nebolo známe, komu rakva patrí, kto tam mal ležať a ani prečo bol pochovaný pod podlahou izby.

https://en.wikipedia.org/wiki/Renishaw_Hall#/media/File:Renishaw_Hall.JPG
en.wikipedia.org

Strašidelný mlyn

Medzi rokmi 1831 až 1847 žil podnikateľ Joseph Procter Jr so svojou rodinou vo Willingtonskom mlyne, na mieste, kde vraj kedysi stála chatrč čarodejnice. Prvé roky sa nič nedialo, ale v roku 1835 začala rodina a ich sluhovia počuť nevysvetliteľné kroky z prázdnej miestnosti nad ich ošetrovňou. Neskôr sa po celom dome začali ozývať zvláštne zvuky ako nárazy, udieranie zvonu a hlasy. Každý v mlyne to počul a všetci sa báli. Postele detí sa začali otriasať, keď bolo okolo nich počuť kroky patriace nikomu. Jedna dcéra povedala, že videla bezhlavú starú ženu, ktorá ju pozorovala, keď ležala v posteli. Iná osoba zas videla ženu bez očí ako sedí na posteli panej domu. Počet zjavení v dome sa stále stupňoval. Bol tam veľký biely kocúr ktorý vošiel do rozpálenej pece, duch pozerajúci sa z poschodia na susedov, vreckovka tancujúca vo vzduchu a tak ďalej. Rodina sa odsťahovala a mlyn ostal prázdny.

http://bedsarchives.bedford.gov.uk/CommunityArchives/Willington/WillingtonMill.aspx
bedsarchives.bedford.gov.uk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 7. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: