Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neuveriteľné nadprirodzené príbehy z minulosti 1. časť. Duch Anny Boleynovej a Hotwells

Mysterious Woman. Mystery Woman In Mist Silhouette
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com Stories/s=DynamicRank/f=CTPIHVX
reklama:
reklama:

Možno už ľudia vo viktoriánskej ére neverili na čarodejnice a upírov, mali aj tak veľký záujem o nadprirodzené javy. Rozprávanie a čítanie strašidelných príbehov bolo veľmi populárnou formou zábavy a to najmä na Štedrý deň. Spiritualizmus bol tiež veľmi obľúbený a tajomné legendy obsadili mestá.

Hotwells

V apríli 1831 sa právnik na dôchodku, jeho dcéra a traja sluhovia presťahovali do starého domu neďaleko Bristolu. Dom bol známy ako Hotwells. Už po dvoch týždňoch odišli dvaja sluhovia sťažujúc sa na to, že dom bol prekliaty a straší v ňom čierny pes a veľká opica. Všetci sluhovia počuli desivé zvuky v podkroví a na nádvorí, ako keby tam boli ľudia bití. Hoci do domu prišlo a aj odišlo mnoho ďalších sluhov, samotný majiteľ domu nepočul a nevidel nič zvláštne až do jednej novembrovej noci, kedy sa zobudil na hlasný výkrik. Výkrik prichádzal zo strechy a krátko na to počul, ako 20 až 30 mužov odtŕha zo strechy škridly a hádžu ich dole do záhrady. Po sérii ďalších podobných incidentov, právnik dom predal v roku 1832. Noví majitelia si však tiež zažili v dome svoje a tak bol dom nakoniec zbúraný.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hotwells#/media/File:Rownham_Passage_1797.jpg
en.wikipedia.org

Duch Anny Boleynovej

Neslávny Tower je známy ako jedno z najstrašidelnejších anglických miest. Anna Boleynová, druhá manželka kráľa Henricha VIII, tu bola uväznená a popravená v máji 1535. Jej duch údajne straší v Kráľovninom dome, teda v budove, kde bola pred popravením. V roku 1864 videl strážca „plávajúcu“ bielu postavu, ktorá vyzerala ako Anna. Postava sa objavila z nikadiaľ a keď ju strážca prepichol bajonetom, postava „plávala“ nerušene ďalej. Strážca od strachu omdlel a tak ho našiel jeho nadriadený. Pre údajný spánok na pracovisku bol postavený pred vojenský súd. Našťastie nebol odsúdený, keďže viacerí strážcovia sa prihlásili, že takúto strašidelnú postavu Anny Boleynovej videli tiež.

https://en.wikipedia.org/wiki/Anne_Boleyn#/media/File:Anne_boleyn.jpg
en.wikipedia.org

Vec

24. decembra 1887 sa námorníci Edward Blunden a Robert Martin rozhodli stráviť noc v dome na 50 Berkeley Square, ktorý trpel najrôznejšími strašidelnými aktivitami počas celej viktoriánskej éry. Blunden a Martin sa práve vrátili z Indie a nemali žiadne peniaze a ani strach, takže sa vlámali do prázdneho domu, aby tam prespali. Boli v izbe na poschodí, keď počuli ako niekto kráča hore po schodoch. Zrazu vtrhla do miestnosti beztvará hmota, ktorá zaplnila celý priestor. Martin vybehol z miestnosti a utekal von z domu. Vonku našiel policajta a povedal mu, čo sa stalo. Rýchlo bežali k domu zachrániť Blumena. Bolo však neskoro. Pravdepodobne, aby ušiel monštru, Blumen vyskočil z okna a napichol sa dole na špicaté zábradlie.

https://en.wikipedia.org/wiki/50_Berkeley_Square#/media/File:Berkeley_Square_illustration.png
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 3. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: