Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Divadlo po samovražde Moniky Potokárovej rozhodlo: Ruší predstavenia!

Monika Potokárová
Monika Potokárová Foto: SITA/Marko Erd
reklama:
reklama:

Novembrová samovražda herečky Slovenského národného divadla Moniky Potokárovej († 27) bola pre množstvo ľudí poriadny šokom. Dodnes nikto netuší, prečo sa talentovaná predstaviteľka desiatky postáv rozhodla dobrovoľne ukončiť svoj život. Na jej domovskej scéne navyše museli po prvotnom šoku z jej smrti riešiť aj ďalšie problémy. Kto ju v predstaveniach, kde hrala, nahradí. A teraz prišlo rázne rozhodnutie komptentných.

Momentálne je v SNDčku stá sezóna, ktorá sa rozhodne nedá nazvať pokojnou. Dôvodov je viacero. Najskôr to bolo odvolanie šéfa Činohry Michala Vajdičku, neskôr aj odchod riaditeľa divadla Vladimíra Antalu. Navyše prišlo národné aj o jednu zo svojich najtalentovanejších herečiek v podobe Moniky Potokárovej. Tá hrala v desiatkach predstavení, kde stvárňovala poväčšinou hlavné úlohy. Najskôr boli niektoré jej postavy preobsadené, jednu z nich prebrala napríklad Petra Vajdová, no stále nie je jasné, čo bude napríklad s hrami Vojna a mier, Mercedes Benz, Rivers of Babylon, Vedľajšie účinky, či Fyzici. O tých by mali kompetentní stále rokovať, či definitívne skončia.

Pre divadlo by to znamenalo značný škrt cez rozpočet. „Museli by ich nahradiť buď inými hrami, ktoré však nemusia byť momentálne ešte naskúšané. Ak ich však z repertoáru vyškrtnú, problémom bude, že tak vypadne divadlu značná časť príjimov. Nikto tak nevie, čo bude ďalej a ako predstavenia, v ktorých Monika hrala dopadnú,“ prezradil nám zdroj zo Slovenského národného divadla. Problémom je aj to, že v divadle je momentálne poriadne napätá atmosféra. Nikto totiž nevie, čo stálo za skratom mladej herečky, ktorá bola manželkou ďalšieho člena súboru Roba Rotha. Či to boli problémy v manželstve, alebo vysoké pracovné nasadenie, to si so sebou Potokárová zobrala na druhý svet.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 25. januára 2020
reklama:
reklama:
reklama: