Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dobrí ľudia sa spojili a vytvorili tento nádherný pestrofarebný les. Viete, z čoho je vyrobený?

We turned 3 tons of plastic waste into a colorful forest 5b15254ebdb35__880.jpg
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ľudia si v dnešnej dobe stále dobre neuvedomujú, čo spôsobujú tony plastov. Našťastie, rôzne organizácie a dobrovoľníci proti tomu bojujú. 

Ľudia, ktorí pracujú so zberom odpadkov, nie sú ani najvyššie zaradení na úrovni príjmov, ani v sociálnej pyramíde. Je to škoda, pretože títo ľudia sú hrdinami, ktorí sa pokúšajú ochrániť našu planétu.

Plasty1.jpg
www.instagram.com

V meste Mexiko sa títo hrdinovia nazývajú Pepenadori a s ich pomocou, pomocou ich detí, viac ako 700 študentov, detí zo sirotinca a viac ako 100 dobrovoľníkov, sa naša Zem mení k lepšiemu. „Premenili sme 3 tony plastového odpadu na farebný plastový les s rozlohou 500 m², ktorý bol naplnený tisíckami kvetov, stromov a zvierat“, povedal Thomas Dambo, ktorý sa zaoberá recyklovaným umením a dizajnom.

Plasty2.jpg
www.instagram.com

„Trvalo nám 8 týždňov, kým sme zozbierali odpad a postavili les, ktorý je teraz vystavený v botanickej záhrade Chapultepec, kde bude aj ďalšie mesiace. Organizácia FYJA, ktorá pomohla zrealizovať môj sen o lese vyrobenom výlučne z plastového odpadu, prevádzkuje dielne, kde pravidelne prichádzajú nové deti a stavajú nové kvety, rastliny a zvieratá. Týmto spôsobom bude les stále rásť a správa sa rozšíri ešte viac.“

Plasty3.jpg
www.instagram.com

Skvelá myšlienka, ktorá sa našťastie aj zrealizovala. Čo na to poviete? 

Aj takto sa dá zrecyklovať plast :)

Plasty4.jpg
www.instagram.com
Plasty5.jpg
www.instagram.com
Plasty6.jpg
www.instagram.com
Plasty7.jpg
www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 6. júna 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: