Dobrí ľudia sa spojili a vytvorili tento nádherný pestrofarebný les. Viete, z čoho je vyrobený?

Zdieľať
We turned 3 tons of plastic waste into a colorful forest 5b15254ebdb35__880.jpg

Ľudia si v dnešnej dobe stále dobre neuvedomujú, čo spôsobujú tony plastov. Našťastie, rôzne organizácie a dobrovoľníci proti tomu bojujú. 

Ľudia, ktorí pracujú so zberom odpadkov, nie sú ani najvyššie zaradení na úrovni príjmov, ani v sociálnej pyramíde. Je to škoda, pretože títo ľudia sú hrdinami, ktorí sa pokúšajú ochrániť našu planétu.

Plasty1.jpg

V meste Mexiko sa títo hrdinovia nazývajú Pepenadori a s ich pomocou, pomocou ich detí, viac ako 700 študentov, detí zo sirotinca a viac ako 100 dobrovoľníkov, sa naša Zem mení k lepšiemu. „Premenili sme 3 tony plastového odpadu na farebný plastový les s rozlohou 500 m², ktorý bol naplnený tisíckami kvetov, stromov a zvierat“, povedal Thomas Dambo, ktorý sa zaoberá recyklovaným umením a dizajnom.

Plasty2.jpg

„Trvalo nám 8 týždňov, kým sme zozbierali odpad a postavili les, ktorý je teraz vystavený v botanickej záhrade Chapultepec, kde bude aj ďalšie mesiace. Organizácia FYJA, ktorá pomohla zrealizovať môj sen o lese vyrobenom výlučne z plastového odpadu, prevádzkuje dielne, kde pravidelne prichádzajú nové deti a stavajú nové kvety, rastliny a zvieratá. Týmto spôsobom bude les stále rásť a správa sa rozšíri ešte viac.“

Plasty3.jpg

Skvelá myšlienka, ktorá sa našťastie aj zrealizovala. Čo na to poviete? 

Aj takto sa dá zrecyklovať plast :)

Plasty4.jpg
Plasty5.jpg
Plasty6.jpg
Plasty7.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom