Dojímavé video, na ktorom gorila objíma a bozkáva svoje novonarodené dieťa

Zdieľať
Befunky collage 11.jpg

Národná zoologická záhrada vo Washingtone, D.C., privítala v nedeľu novorodeniatko gorily. Mama Calaya porodila svojho prvého syna, ktorý dostal meno Moke.

Narodenie gorily je v tejto Zoo prvým svojho druhu za posledných desať rokov. Rodičmi malej gorily sú 15-ročná mama Calaya a 26-ročný otec Baraka. Zamestnanci Zoo natočili video bezprostredne po jej narodení.

Gorila1.jpg
https://www.instagram.com/p/BhqRz6sDaG7/?tagged=gorilla Foto: www.imgur.com

Moke bude určite v dobrých rukách. Video totiž ukazuje naozaj starostlivú matku, ktorá objíma a bozkáva svoje novorodeniatko. Skutočne dojímavé video už zdieľali desaťtisícky ľudí na internete. Video z Národnej ZOO, ktoré ukazuje prvú interakciu medzi matkou gorilou a jej novorodencom, sa stalo okamžite virálnym.

Gorila3.jpg
https://www.instagram.com/p/BhqRz6sDaG7/?tagged=gorilla Foto: www.imgur.com

„Narodenie tejto gorily je veľmi zvláštne a významné nielen pre našu zoologickú záhradu, ale aj pre tento kriticky ohrozený druh ako celok,“ uviedla vo vyhlásení na internetovej stránke Národnej ZOO Meredith Bastian, kurátorka primátov.

Gorila2.jpg
https://www.instagram.com/p/BhqRz6sDaG7/?tagged=gorilla

„Cieľom celého nášho tímu bolo pripraviť Calayu na príchod dieťatka čo najlepšie, vzhľadom na to, že sa matkou stala prvýkrát. Vyžadovalo si to veľkú trpezlivosť a odhodlanie zo strany môjho tímu a som na nich aj na Calayu veľmi pyšná“.

Moke.jpg
https://www.instagram.com/p/BhqRz6sDaG7/?tagged=gorilla Foto: www.imgur.com

Chovateľka Melba Brownová uviedla, že predstavitelia zoologickej záhrady sú si istí, že Calaya bude vynikajúcou matkou a opatrovateľkou svojho syna. „Ak to bude potrebné, poskytneme jej podporu, ale verím, že bude pre Moka skvelá mama“.

„Príchod tohto dieťaťa spúšťa mnohé emócie – radosť, vzrušenie, úľavu a hrdosť, že všetka naša vytrvalosť pri príprave matky gorily na materstvo sa vyplatila. Som nadšená, že vidím, ako sa zapája do skupinky. V tejto rodinnej jednotke existuje veľa rôznych osobností, ale všetci dobre spolu vychádzajú a spolupracujú“.

Pozrite si úžasné a dojímavé video gorily s novorodeniatkom:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom