Tento dom v Trenčíne patrí k tým najstrašidelnejším. Prečo je to tak?

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 06 25 oa11.23.41.jpg

Na Slovensku je možné nájsť viacero miest či budov, ktoré nie sú veľmi obľúbené a často doslova naháňajú strach. Už ste počuli o jednom z najstrašidelnejších domov u nás? V článku vám prezradíme, o ktorý dom ide.

Trenčín

Mesto Trenčín patrí k tým najväčším slovenským mestám a obľúbeným miestam nejedného turistu. Ponúka veľa zaujímavých a jedinečných miest či pamiatok ako je napríklad aj známy Trenčiansky hrad.

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je pomerne rozsiahly zrenovovaný hrad, ktorý sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín. Je charakteristickou dominantou nielen Trenčína, ale aj celého Stredného Považia.

Katov dom

Názov Katov dom, Katovňa alebo Dom mestského kata vychádza z ústnej tradície, podľa ktorej bol dom v 17. storočí údajne obydlím mestského kata a mestskou väznicou.

Vo vlhkom a tmavom suterénnom priestore tohto domu sa nachádzala temnica, kde odsúdenci čakali, kým ich popravia na neďalekom popravisku. Trúfli by ste si do tohto domu plného strašidelných príbehov vojsť?

Dnes je odstrašujúci predovšetkým samotný názov. Inak tento dom patrí pod správu Trenčianskeho múzea a nachádzajú sa v ňom viaceré expozície, ktoré sa oplatí vidieť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom