Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený most v Kolárove je tým najdlhším nielen na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 01 21 oa22.00.32.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť viacerými zaujímavými a jedinečnými miestami či stavbami. Do tejto skupiny patrí aj drevený most v Kolárove, ktorému patrí prvenstvo v tom najdlhšom moste. Už ste si ho boli niekedy pozrieť?

Kedy bol most postavený?

Tento unikátny drevený most je zaujímavý aj tým, že nemá žiadne betónové piliere. Postavili ho miestni ochranári za úctyhodných deväť dní v roku 1992 ako kópiu dnes už neexistujúceho mosta z 50-tych rokov minulého storočia.

Čo slúžilo ako predloha pri jeho stavbe?

Tento most bol postavený podľa spomienok ľudí, ktorí pamätali vzhľad pôvodného mosta, ktorý tam niekedy stál.

Najdlhší most

Vďaka svojej dĺžke, 86 metrov, je tento drevený most považovaný za jeden z najdlhších celodrevených riečnych mostov v Európe. A na viacerých miestach a publikáciách sa tento drevený most uvádza dokonca ako ten najdlhší drevený riečny most v Európe.

Vodný mlyn

Hneď vedľa mosta nájdete ďalší unikát, tentokrát technickú pamiatku – plávajúci vodný mlyn. Vo vodnom mlyne sa nachádza Múzeum vodného mlynárstva, a tak si môžete pozrieť ako to vyzeralo v minulosti v mlyne, keď bol používaný každý deň.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: