Fakty, ktoré ste o Johnnym Deppovi pravdepodobne ani netušili

Zdieľať
Johnny Depp
SITA/AP

O Deppovi možno povedať, že je naozaj dobrý herec. Čo sa týka jeho osobného života, tam to až také ružové nie je. Odkedy sa rozišiel s Vanessou Paradis, stále neúspešne hľadá lásku.

Johnny je najmladším zo štyroch detí stavebného inžiniera Johna Christophera Deppa a čašníčky Betty Sue Palmer.

Johnny Depp
SITA/AP

Keď bol dieťa, často sa sťahovali. Pred tým, ako sa v roku 1970 usadili v Miramare na Floride, vystriedali až 20 miest.

Johnny Depp
SITA/AP

Keď bol ešte pomerne mladý, sa jeho rodičia rozviedli. Johnny to nezvládal dobre, začal si ubližovať, s bolesťou sa vyrovnával rezaním vlastného tela. Jeho telo je ako denník, poznačené jazvami a tetovaniami.

Johnny Depp
SITA/AP

Odišiel zo školy, keď mal 15 v nádeji, že sa stane rockovým hudobníkom.Po dvoch týždňoch sa chcel vrátiť späť, riaditeľ ho však neprijal. Povedal Johnnymu,, aby išiel za svojím snom a urobil hudobnú kariéru.

Johnny Depp
SITA/AP

Bol členom viacerých kapiel, spolupracoval aj s Rock City Angel. Je spolutvorcom skladby Mary.

Za to, že sa stal hercom, vďačí Nicolasovi Cageovi. Stretol sa s ním v Los Angeles a Nicolas mu odporučil, aby sa venoval radšej herectvu ako hudbe.

Nicholas Cage
SITA/AP

Jeho herecká kariéra sa naplno spustila, keď v roku 1987 nahradil Jeffa Yaghera v úlohe tajného policajta Tommyho Hansona v TV seriáli 21 Jump Street.

Spoluvlastnil nočný klub v LA s názvom The Viper Room, ktorý otvorili v roku 1993. Pred klubom zomrel herec River Phoenix po užití drog.

Johnny Depp
SITA/AP

Svojho prvého Oscara získal za úlohu Jacka Sparrowa vo filme Piráti z Karibiku.

Johnny Depp
SITA/AP

Prvým filmom jeho produkčnej spoločnosti boli Rumový denník (2011).

S režisérom Timom Burtonom pracoval na ôsmich projektoch – Nožnicovoruký Edward, Ed Wood, Ospalá diera, Charlie a továreň na čokoládu, Mŕtva nevesta, Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street a Alica v krajine zázrakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom