Koronakríza zasiahla aj legendu: Milan Lasica má strach. Príde o divadlo?

Zdieľať
Milan Lasica
Milan Lasica Foto: SITA/Branislav Bibel

Patrí medzi legendy slovenského hereckého sveta, je skvelým glosátorom a komikom, kedysi tvoril dnes už legendárne duo s Júliusom Satinským. Reč je o Milanovi Lasicovi, ktorý dlhé roky šéfuje divadlu L+S v našom hlavnom meste. Teraz však pre krízu ohľadne pandémie hrozia srdcovke obľúbeného herca obrovské problémy.

Divadlo Lasicu nebolo len miestom, kde v minulosti vystupoval so Satinským, ale aj priestorom pre hercov, v ktorom s radosťou hrávali v predstaveniach. Tie boli častokrát vypredané a divadlo sa tešilo obrovskej obľube medzi ľuďmi. O svojom ťažkom osude podnikateľa na dôchodku prehovoril v relácii Zlaté časy na RTVS, kde sa stretol so Stanislavom Štepkom. Osud Štúdia L+S je podľa slov Lasicu jasný. „Ja si skôr myslím, že neprežijeme. Čo mi je veľmi ľúto. Ale dá sa povedať, že kritická situácia sa zmenila na katastrofálnu. Takže už zostala len nádej, ktorá vždy ostane. Aj keď už všetko pominie, nádej zostáva,“ povedal evidentne zarmútený herec. Ten pandémiu napriek tomu s manželkou Magdou Vášaryovou zvláda veľmi dobre a domáca izolácia mu zrejme veľmi neprekáža. Jediné čo mu chýba je posedenie v kavirni, ktoré v časoch normálu doslova miloval a užíval si ho dennodenne.

Horšie je to však po pracovnej stránke. Správa o tom, že divadlo krízu neustojí šokovala aj Štepku. „Je to veľmi ťažká situácia, pretože sa bojím o divákov, či budú mať chuť chodiť do divadla, či budú mať peniaze prísť do divadla. Príde obrovský strach. Ľudia si budú hovoriť, no to by mi ešte chýbalo, ísť tam kde bude sto ľudí a mal som nejaké problémy. My síce píšeme, chystáme veci, ale robíme to iba aby sme čosi robili. Na čosi mysleli a nevyšli z toho rozmýšľania o divadle. Ale tiež sa bojím, že je to beh na veľmi dlhé trate ak to má cieľ,“ povedal tiež legendárny herec. Uvidíme teda, či si jeden zo skvostov našej divadelnej scény necháme spadnúť na dno, alebo sa minimálne ministerstvo kultúry postará o to, aby sa jeho zánik nekonal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom