Fakty o hercovi Simonovi Peggovi, o ktorých ste nevedeli

Zdieľať
Simon Pegg
SITA/AP

Anglický komik, spisovateľ, producent, spevák, režisér a televízny a filmový herec Simon Pegg je známy vďaka seriálu Spaced či vďaka filmom Mission Impossible a Run, Fatboy, Run.

Simon John Pegg sa narodil 14. februára 1970 Gillian Rosemary, bývalej štátnej zamestnankyni, a Johnovi Henrymu Beckinghamovi, jazzovému hudobníkovi. Jeho rodičia sa rozviedli, keď mal 7 rokov.

Simon Pegg
SITA/AP

Priezvisko po svojom nevlastnom otcovi (Pegg) si vzal, keď sa matka znovu vydala.

Simon Pegg
SITA/AP

Keď mal 16 rokov, presťahoval sa do Stratfordu nad Avonou a študoval anglickú literatúru a divadlo.

Simon Pegg
SITA/AP

V roku 1991 absolvoval Bristolskú univerzitu, jeho práca bola na tému Marxistický pohľad na populárnu kinematografiu 70. rokov.

Simon Pegg
SITA/AP

V roku 1999 vytvoril a spolunapísal sitcom Spaced, za ktorý bol nominovaný na British Comedy Awards ako najlepší nový komediálny herec.

Je krstným otcom Apple, dcéry jeho blízkych priateľov Chrisa Martina a Gwyneth Paltrow. Martin je zas krstným otcom jeho dcéry Matildy.

FILE - This Jan. 11, 2014 file photo shows actress Gwyneth Paltrow, left, and her husband, singer Chris Martin at the 3rd Annual Sean Penn & Friends Help Haiti Home Gala in Beverly Hills, Calif. Paltrow filed for divorce on Monday April 20, 2015, in Los Angeles, citing irreconcilable differences and seeks joint physical and legal custody of her two children with Martin. (Photo by Colin Young-Wolff /Invision/AP, File)
SITA/AP

Je dobrým priateľom s Nickom Frostom, Nick bol svedkom na jeho svadbe.

Jeho rodičia a sestra sa objavili v seriáli Spaced.

Simon Pegg
SITA/AP

Keď mal 16 rokov, bol bubeníkom kapely God’s Third Leg.

Simon Pegg
SITA/AP

Uchádzal sa o úlohu Rufusa vo filme Láska nebeská, rola sa nakoniec ušla Rowanovi Atkinsonovi.

Jeho obľúbeným seriálom je Buffy, premožiteľka upírov, veľmi rád má aj Akty X.

Impérium vracia úder je jeho najobľúbenejším filmom, pretože je to „najtemnejší a najlepší“ film zo série Hviezdnych vojen.

Simon Pegg
SITA/AP

Hoci je veľkým fanúšikom seriálu Doctor Who, nemal o úlohu Doktora, keď David Tennant skončil s rolou, záujem. „Naozaj milujem Doctora Who a nenávidel by som sedieť každú sobotu večer pred telkou a „byť“ to ja,“ vyjadril sa.

Simon Pegg
SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom