Fanúšikovia krimirománov oslavujú! Jo Nesbo navštívi Slovensko!

Zdieľať
Norway Nesbo
FILE - This is a Sept. 29, 2010, file photo of Norwegian author Jo Nesbo. Jo Nesbo isn't thrilled about the comparison to Stieg Larsson, which seems inevitable if you're a successful Scandinavian crime writer. Besides geography and genre, Nesbo doesn't think their murderous plots have that much in common. "I believe Scandinavian crime is connected with quality so in that way, it's OK (to be compared to Larsson), but I feel more related to the American hard-boiled crime tradition, than a Scandinavian tradition," the 51-year-old Norwegian writer told The Associated Press in a phone interview. (AP Photo/Morten Holm, Scanpix Norway, File) NORWAY OUT SITA/AP

Populárny nórsky spisovateľ Jo Nesbo navštívi začiatkom mája Slovensko. Autor bude hosťom osláv 25. výročia vydavateľstva Ikar.

Predstaviteľ silnej súčasnej generácie severských autorov Jo Nesbo príde za slovenskými fanúšikmi 6.mája 2015. Na Slovensku pobudne dva dni, počas ktorých absolvuje dve stretnutia s čitateľmi. V rámci turné navštívi aj Budapešť a Prahu.

Autor debutoval v roku 1997 románom Netopierí muž, v ktorom sa po prvý raz objavil detektív Harry Hole, dnes už kultová knižná postava. V súčasnosti sa séria rozrástla na desať kníh, posledná vyšla Polícia. Okrem toho napísal bestsellery ako Lovci mozgov či Syn. Na celom svete sa predalo viac ako 23 miliónov výtlačkov jeho kníh! Jo Nesbo sa venuje tiež hudbe, pôsobí v kapele Di Derre.

Páčia sa ti knihy od Jo Nesba?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom