Filmové a seriálové novinky 44. týždňa: Poznáme meno nového Steva Jobsa a aj hercov, ktorí si zahrajú v seriáli Tru Detective

Zdieľať
fim

V dnešnom súhrne filmových noviniek sa dozvieš, ktorí herci sa objavia v seriáli Tru Detective, ktorá herečka sa vydala na dráhu režisérky, ale aj kto získal najviac nominácií na ceny Gotham Independent Film Awards.

1.

Kanadský herec Keanu Reeves sa predstaví v pripravovanom sci-fi trileri Replicas. Päťdesiatročný rodák z Bejrútu sa objaví v úlohe špecialistu v oblasti neurológie. Ten sa rozhodne urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby oživil svojich najbližších, o ktorých prišiel pri dopravnej nehode.

Keanu Reeves
Keanu Reeves arrives at the LA Special Screening Of "John Wick" on Wednesday, Oct. 22, 2014, in Los Angeles. (Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

2.

Americký herec Ethan Hawke stvárni zosnulého amerického trubkára a speváka Cheta Bakera. Dej životopisnej snímky o uznávanom džezmenovi s názvom Born to Be Blue sa bude zameriavať na obdobie po hudobníkovom návrate na scénu v 70. rokoch minulého storočia. Réžiu a scenár má na starosti Robert Budreau. Herecké obsadenie doplnia napríklad Carmen Ejogo a Callum Keith Rennie.

Ethan Hawke
Actor Ethan Hawke attends the premiere of "Good Kill" at the Ryerson Theatre during the 2014 Toronto International Film Festival on Tuesday, Sept. 9, 2014, in Toronto. (Photo by Arthur Mola/Invision/AP)

3.

Americká hudobníčka a herečka Courtney Love bude účinkovať v pripravovanom seriáli Empire. Päťdesiatročná rodáčka zo San Francisca stvárni v novinke z hudobného prostredia hardrockovú muzikantku. „Som naozaj nadšená, že budem hrať v sexi novinke televízie Fox s názvom Empire, ktorá bude mať premiéru v januári,“ napísala Love na sociálnej sieti Twitter.

Courtney Love
FILE - This Sept. 20, 2010 file photo shows musician Courtney Love in New York. Love hadn’t been born and tweeting was reserved for birds when The New York Times won a landmark libel case at the Supreme Court in 1964. But when a California jury decided recently that Love shouldn’t have to pay $8 million for a troublesome tweet about her former lawyer, she became just the latest person to lean on New York Times v. Sullivan, a case decided 50 years ago Sunday, and the cases that followed and expanded it. (AP Photo/Evan Agostini, File)

4.

Americká herečka Elizabeth Banks nakrúti pre televíziu ABC komédiu s názvom The Greater Good. Okrem réžie sa rodáčka z mesta Pittsfield v štáte Massachusetts zhostí aj funkcie výkonného producenta pripravovanej snímky. Film tvorcovia opísali ako komediálnu verziu mysteriózneho seriálu Akty X (1993 – 2002). O jeho scenár sa postará Caroline Williams.

Elizabeth Banks
IMAGE DISTRIBUTED FOR PUMA - EXCLUSIVE - Elizabeth Banks attends a private event at Hyde Lounge during the Justin Timberlake concert hosted by PUMA celebrating the brand's new Forever Faster campaign on Tuesday, Aug. 12, 2014, in Los Angeles. (Photo by John Shearer/Invision for PUMA/AP Images)

5.

Americká herečkaLyndsy Fonseca si zahrá v pripravovanom seriáli Marvel’s Agent Carter. Dvadsaťsedemročná rodáčka z Oaklandu by sa mala predstaviť v úlohe herečky Angie Martinelli, ktorá sa spriatelí s dôstojníčkou Peggy Carter. Hlavnú hrdinku stvárni Hayley Atwell, ktorá si Peggy zahrala aj vo filmoch Captain America: Prvý Avenger, Captain America: Zimný vojak a seriáli Agenti S.H.I.E.L.D. (2013).

TV Five
In this image released by Lifetime Entertainment, Lyndsy Fonseca stars as Cheyanne in the new Lifetime Original Movie Five, premiering Monday, Oct.10, at 9:00pm EST on Lifetime Television. (AP Photo/Lifetime Entertainment, Melissa Moseley)

6.

Televízia JOJ zaradí vo štvrtok do vysielania publicistický cyklus Spoveď. Nový formát prinesie výpovede známych slovenských osobností, ktoré prežili hraničnú životnú situáciu a dokázali sa s ňou vyrovnať alebo ju pretavili na udalosť, ktorá ich posilnila. Prvú časť cyklu si budú diváci pozrieť na obrazovkách TV JOJ vo štvrtok o 21:40. V ďalších dieloch, ktoré televízia uvedie v priebehu novembra, sa predstavia herci Andy Hryc a Štefan Skrúcaný.

7.

Po niekoľkotýždňových špekuláciách sa konečne potvrdilo, že Christian Bale si zahrá Steve Jobsa. Informácie potvrdil známy scenárista Aaron Sorkin (Sociálna sieť).

Christian Bale
Christian Bale arrives at the 86th Oscars Nominees Luncheon, on Monday, Feb., 10, 2014, in Beverly Hills, Calif. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP) SITA/AP

8.

Herec Taylor Kitsch si zahrá v seriáli True Detective. Okrem neho sa v druhej sérií môžeš tešiť aj na Colina Farrella a Vinca Vaughana. Obsadenie novej ženskej postavy ešte nie je jasné, ale údajne sa rozhoduje medzi herečkami Rachel McAdams a Elisabeth Moss.

https://www.youtube.com/watch?v=mXG1netn9_g

9.

Predstavitelia organizácie Independent Filmmaker Project zverejnili nominácie v 24. ročníku Gotham Independent Film Awards, čím ohlásili začiatok očakávanej sezóny filmových cien. Odovzdávanie Gotham Independent Film Awards sa uskutoční 1. decembra v New Yorku. Až v štyroch zo šiestich kategórií získala nomináciu snímka Chlapčenstvo režiséra Richarda Linklatera.

10.

V pripravovanom filme Suicide Squad by sa mala objaviť aj postava Lexa Luthora, ktorého by mal údajne stvárniť Jesse Eisenberg. Okrem neho sa šepká aj o účasti hercov Willa Smitha, Margot Robbie či Toma Hardyho.

Film Review Night Moves
This image released by Cinedigm shows Jesse Eisenberg in a scene from "Night Moves." (AP Photo/Cinedigm)

11.

Americký herec, spevák, režisér a producent Neil Patrick Harris a jeho manžel, herec a kuchár David Burtka sa predstavia v štvrtej sezóne seriálu American Horror Story. Informoval o tom portál TV Line, ktorý uviedol, že 41-ročný rodák z mesta Albuquerque v Novom Mexiku sa ukáže v 11. a 12. epizóde ako obchodník – chameleón. O dva roky mladší Burtka si zahrá v poslednej, trinástej časti. Objaviť by sa mal v príbehu s Jessicou Lange.

Theater-Neil_Patrick_Harris-9a9acc941dcf4984972150a34e809b4e

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom