Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tuční a vychudnutí hollywoodski herci. Pre filmové role musia vedieť schudnúť aj poriadne pribrať

Befunky collage.jpg
21
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Najznámejší herci Hollywoodu vedia, že príprava na niektoré filmové úlohy si vyžaduje obrovské sebazaprenie a mimoriadne pevnú vôľu. Mnohí si v snahe pripraviť sa na filmovú úlohu čo najdokonalejšie museli vyskúšať rýchle priberanie na váhe. Ďalší zase podstúpili premeny spojené s chudnutím. A veru, nebolo to vždy ľahké a účinné chudnutie. Pozrite sa, čo niektorí hollywoodski herci dokázali…

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey v roku 2012 ešte hviezdil ako vypracovaný striptér vo filme Magic Mike, no svojho tela sa vzdal, aby mohol dôveryhodne stvárniť človeka umierajúceho na AIDS vo filme Klub poslednej nádeje. Z herca zostal iba tieň, schudol takmer 20 kilogramov za menej ako pol roka. Snaha bola však odmenená, za úlohu získal minulý rok Oscara.

Horizon33_2017 5 30_9 33 17.jpg
www.instagram.com

Jared Leto

Známym hereckým chameleónom je aj Jared Leto. Málokto by ho spoznal na prvej fotke – takto sa vykŕmil do filmu Zavraždenie Johna Lenona, kde hral Marka Chapmana, vraha Johna Lennona. Pribral asi 30 kilogramov a rýchla zmena hmotnosti mu spôsobila aj zdravotné problémy – liečil sa na dnu. V roku 2013 účinkoval rovnako ako McConaughey vo filme Klub poslednej nádeje, kde hral chorého transvestita. Aj túto rolu zobral Jared vážne a na pľac prišiel ako kosť a koža. Vyzeral strašne. Na oblátku získal za Oscara, no napriek tomu vyhlásil, že svoju váhu už pre žiadnu úlohu meniť nebude, lebo nechce viac ohrozovať svoje zdravie. Rozumné!

Horizon33_2017 5 30_9 33 33.jpg
www.instagram.com

Renée Zellweger

Predstaviteľka Bridget Jonesovej, herečka Renée Zellweger, sa navždy zapísala v očiach verejnosti vďaka ikonickej postave Bridget Jonesovej. Nebolo to však zadarmo. Kvôli tejto úlohe musela pribrať a aby si nepokazila imidž po skončení nakrúcania opäť chudnúť. Na premiére sa totiž vždy objavila v dokonalej forme. Tento proces absolvovala dvakrát v rozmedzí troch rokov. Ani jej bacuľatá verzia si však nevyslúžila taký šok, ako jej „civilná“ podoba z minulého roka, keď sa na verejnosti objavila s čudnou, starou tvárou poznačenou „skrášľujúcimi“ zákrokmi. Našťastie, sa tvár opäť „rozhýbala“ a Renée opäť vyzerá normálne. My sa tešíme na ďalšie pokračovanie Bridget Jonesovej, ktoré by sa v kinách malo objaviť už budúci rok. Tentokrát však Renée do projektu vstúpila s podmienkou, že priberať nebude! Ako prijme publikum štíhlu Bridget Jonesovú?

Horizon33_2017 5 30_9 33 44.jpg
SITA/AP

Christian Bale

Kým Christian Bale zažiaril v roku 2005 ako Batman, pasoval sa s úlohou neurotického mladíka trpiaceho nespavosťou v trileri Mechanik. Kvôli svojej postave schudol takmer 30 kíl!  Našťastie, pod dohľadom odborníkov. Keď ho potom obsadili ako siedmeho Batmana, musel zase narýchlo pribrať. V tom období sa vraj napchával pizzou a zmrzlinou. Ďalšia premena súvisiaca s filmom prišla v roku 2013, keď kvôli postave v snímke Špinavý trik nabral takmer 20 kilogramov!

Horizon33_2017 5 30_9 33 55.jpg
www.instagram.com

Gerard Butler

Historický veľkofilm 300: Bitka pri Thermopolyse priniesol Gerardovi Butlerovi výzvu. Kráľ Leonidas mal byť krásny a jeho svalnaté telo malo byť predmetom legiend. Uf! Gerard síce nikdy nebol obézny, no občas sa „vypapal“, a tak chudnutie nebola žiadna zábava. Pomáhal mu dokonca známy horolezec a tréner Marc Twight. Faktom je, že to dokázal a vo filme zažiaril nielen hereckým výkonom, ale aj tehličkami na bruchu.

Horizon33_2017 5 30_9 34 30.jpg
SITA/AP

Tom Hanks

Tom Hanks je chlap ako hora, no kto by uveril takúto postavu stroskotancovi! Pre svoju filmovú úlohu musel ako 44-ročný zhodiť až 25 kilogramov. Navyše, počas nakrúcania chytil vážnu infekciu, z ktorej mu hrozila otrava krvi. Neskôr vyhlásil, že podľa jeho doktora by skutočný stroskotanec prežil na ostrove maximálne 5 týždňov. Jeho fanúšikovia však vedia, že toto nebola jediná výzva počas jeho kariéry. Oscarová úloha vo filme Philadelphia (1993) ho tiež prinútila dramaticky schudnúť. Hral muža trpiaceho na AIDS. Minulý rok však herec vyhlásil, že pre film už svoju váhu meniť nebude.

Horizon33_2017 5 30_9 34 39.jpg
youtube.com, SITA/AP

Natalie Portman

Ľahká ako pierko! Kvôli postave baletky vo filme Čierna labuť, zhodila už predtým útla Natalie Portman takmer 10 kíl! Na baletných kreáciách zase pracovala 5 hodín denne. Výsledkom je Oscar a syn s choreografom snímky Benjaminom Millepiedom, jej súčasným manželom.

Horizon33_2017 5 30_9 35 10.jpg
youtube.com, SITA/AP

Chris Pratt

Aby bol Chris Pratt pri záchrane vesmíru vo forme, zhodil 25 kilogramov. Vo filme Strážcovia galaxie tak okrem milovníkov akčných filmov, zaujal aj množstvo žien svojím mimoriadne príťažlivým zovňajškom.

Horizon33_2017 5 30_9 35 30.jpg
SITA/AP

Klobúk dole, títo herci a herečky svoju výzvu zvládli perfektne! Dokázali by ste sa tak obetovať pre filmovú úlohu?

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 30. mája 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.