Fit Shortie Eats prezradila, ako sa jej po roku bez používania šampónu zmenili vlasy

Zdieľať

Fit Shortie Eats nenosí spodné prádlo ani topánky a nepoužíva žiadne kozmetické prípravky. V tomto videu prezradí, ako sa jej zmenili vlasy a život odvtedy, odkedy prestala používať šampón. 

„Čokoľvek si dáš na kožu, sa ti dostane do krvného obehu behom 30-tich sekúnd“

Shortie verí, že čohokoľvek, čo si dáš na kožu, sa ti dostane do krvného obehu behom 30-tich sekúnd. Z tohto jednoduchého dôvodu si na telo nedáva žiadne prípravky, ktoré by napríklad nemohla zjesť ako potravu.

Shortie vymenovala rôzne produkty, ktoré nepoužíva. Patrí medzi ne aj zubná pasta, dezodorant či rôzne krémy. Už viac ako rok tiež nepoužila šampón ani podobný prípravok počas umývania vlasov.

Rok bez šampónu

Fit Shortie Eats očakávala, že jej vlasy budú mastné, no nebolo to tak. Rovnako sa bála, že jej budú smrdieť, no to sa tiež nestalo.

Shortie povedala, že neje tuky, takže ani jej vlasy nemajú byť z čoho mastné. Živí sa najmä ovocím, takže vlasy by jej nemali ani z čoho smrdieť.

Po pol roku sa jej pramene vlasov začali spájať, až lepiť dokopy. Aj keď si Shortie vlasy rozčesala, tak na druhý deň boli opäť v ich pôvodnom, nezvládateľnom stave.

Shortie nakoniec usúdila, že z jej vlasov sa jej dredy. Kvôli tomuto vlasovému fenoménu si myslí, že pôvodná štruktúra ľudských vlasov sú dredy.

https://www.youtube.com/watch?v=ywxhUoXKKL8

Po roku sa rozhodla použiť šampón

Keďže Shortie rada cestuje a nepoužíva kozmetické prípravky, tak so sebou nemusela nosiť toľko batožiny – najmä veľké fľaše šampónu a kondicionéru, čo pre ňu bolo veľkým plus. No táto cestovateľka sa po roku umývania si vlasov len pomocou vody rozhodla, že dnes je ten deň, kedy sa zbaví svojich dredov a vlasy si umyje šampónom a použije aj kondicionér.

Samozrejme, že si Shortie vybrala si 100% organický šampón, ktorý je vegánsky a netestovaný na zvieratách.

https://www.youtube.com/watch?v=ywxhUoXKKL8

Ešte pred umytím si vlasov Shortie poznamenala, že si ich neplánuje začať pravidelne umývať. Šampón možno použije raz za 6 mesiacov alebo ho skúsi vôbec nepoužívať na viac ako rok.

Takto vyzerali jej vlasy po umytí:

https://www.youtube.com/watch?v=ywxhUoXKKL8

Umyté, lesklé a čisté vlasy sa Shortie páčili, no ani napriek tomu sa k používaniu šampónu nemieni vrátiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom