Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fotograf vytvoril neuveriteľné portréty ľudí pomocou krabičky od Big Macu. Pozrite sa, ako sa mu to podarilo

Foto.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Fotografovanie nie je len o nadupanej a drahej výbave. Pozrite sa, čo dokázal tento francúzsky fotograf len pomocou pár vecí z McDonaldu.

34-ročný francúzsky fotograf Philippe Echaroux sa rozhodol, že prijíme výzvu s názvom „The Big Mac Portrait Challenge“. Jedného dňa nechal svoju špičkovú výbavu na fotografovanie doma a vybral sa do McDonaldu. Tam si dal jedno menu a keď ho zjedol, krabičku a slamku využil ďalej.

Philippe.jpg
www.youtube.com

Zobral si baterku, krabičku od Big Macu a slamku. Takouto vlastnoručne vyrobenou osvetľovacou tyčou si pomáhal pri fotografovaní cudzincov svojím iPhonom. Na prvý pohľad to vyzeralo dosť vtipne, no tie portréty, ktoré vznikli, boli perfektné. Je vidieť, že Philippe je skutočný profesionál vo svojom obore.

Mcdonald.jpg
Foto: www.imgur.com

Philippe je známy tým, že sa rád hrá s osvetlením, a svojimi portrétmi vysoko postavených ľudí a osobností, ako je napríklad futbalová hviezda Zinedine Zidane. Na takéto celebritné fotografie používa samozrejme tú najlepšiu techniku, aká sa dá kúpiť. Preto bola táto zmena pre neho veľkou výzvou.

Photo.jpg
Foto: www.imgur.com

Aj napriek svojmu počiatočnému zaváhaniu je úspech projektu jasný a je ho vidieť v úžasných výsledkoch. Zdôrazňuje každú jedinečnú tvárovú črtu ľudí, a tí zároveň vyzerajú ako profesionálne modely. Philippe povedal, že najnáročnejšia časť tohto projektu bolo necítiť sa hlúpo pred svojimi subjektmi, zatiaľ čo držal svoju vyrobenú osvetľovaciu tyč.

Photo2.jpg
www.youtube.com

Philippe nepoužíval klasický Photoshop a preto práve tieto obrázky upravoval cez tri rôzne aplikácie vo svojom iPhone – VSCO, Photoshop FIX a Lightroom Mobile. Talentovaný fotograf dodal, že jeho cieľom nebolo ukázať svoje jedinečné zručnosti, ale presvedčiť ľudí, aby sa nebáli snažiť sa priniesť ideu do života, aj keď nemajú zdroje, o ktorých si myslia, že ich potrebujú.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 1. septembra 2017Zdroj www.dailymail.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: