Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hrozivé správy. Karel Gott porazil rakovinu a teraz…Akútna leukémia

Karel Gott
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Marek Mrviš
reklama:
reklama:

Český spevák Karel Gott má leukémiu. Osemdesiatročný interpret potvrdil informáciu pre český denník Blesk. Zdravotné problémy pritom maestra sužujú už niekoľko rokov. Pred tromi rokmi pritom úspešne porazil zákernú rakovinu, teraz je choroba späť no v inej, ešte horšej forme.

„Aby som predišiel špekuláciám, rozhodol som sa na dotaz odpovedať a cítim potrebu povedať o svojej situácii aj vám. Nechcel som vás zaťažovať svojimi problémami, nie som ten, ktorý by o svojom súkromí, obzvlásť zdraví, verejne sám hovoril a nechával sa tak ľutovať. So svojou chorobou som sa chcel vďaka špičkovému tímu profesora Trněného vysporiadať sám, po boku svojej manželky a mojich najbližších. Pred 4 rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k úplnemu odstráneniu nádoru. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvitvorby v podobe myelodysplastického syndrómu. Aj napriek niekoľkým druhom liečby, prešla bohužiaľ táto choroba v posledných mesiacoch do akútnej leukémie. Podstupujem ambulantnú liebu a dochádzam do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú môj celkový zdravotný stav. Som rád, že môžem byť doma v kruhu rodiny. Práve dokončujem svoju autobiografiu, ktorá nakoniec vyjde až na zaciatku jari budúci rok. Pred pár dňami sme dotočili zábery pre celovečerný dokumentárny film o mojom živote a pridávam fotografiu, ktorá vznikla pri nakrúcaní,“ napísal na sociálnu sieť Karel Gott.

Karel Gott
Foto: www.imgur.com

Gott je držiteľom 42 Zlatých slávikov, viacerých cien Týtý, Zlatých a Platinových platní a ceny Zlatá ihlica. Počas svojej speváckej kariéry absolvoval množstvo koncertov v Európe, USA, Kanade, Číne, Austrálii či Japonsku a hosťoval v stovkách televíznych šou doma aj v zahraničí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 12. septembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: