Jeseň síce skončila, ale diela tejto talentovanej dievčiny vás určite ohromia

Zdieľať
Jesen.jpg
instagram.com

Táto tínedžerka si zaslúži skutočný obdiv. Pozrite sa, čo dokáže namaľovať na obyčajný list zo stromu!

Zoznámte sa so 16-ročnou slečnou menom Joanna Wirażka, ktorá je súčasťou novej generácie umelcov, ktorí využívajú Zem ako svoje plátno. Zaslúži si veľký obdiv, pretože väčšina jej rovesníkov v tomto veku má úplne iné koníčky.

Tradičné výtvarné techniky sú krásne, ale niekedy môžu mať aj tú zlú stránku. Toxické riedidlá a rozpúšťadlá, aerosólové plechovky a podobne. Inými slovami, mohlo by to byť zlé pre životné prostredie. Ale v posledných rokoch sme svedkami stále viac a viac umelcov, ktorí objavujú nové možnosti, ktoré znižujú ich vplyv na životné prostredie, ako soľ, ľad, a dokonca aj odpadky.

A aká bola Joannina voľba? Popadané lístie zo stromov. Poľská mladá umelkyňa povedala, že maľovala svoj prvý list na Silvestra minulého roka. Zatiaľ, čo všetci jej priatelia sa chystali na večierok, ona strávila celý deň starostlivo sušením, maľovaním a farbením listov- inšpirovali ju brilantné odtiene ohňostroja na nočnej oblohe.

Nikdy ju nenapadlo, že by mohlo niekoho zaujímať jej umenie, ktoré začala zdieľať na Instagrame. Od prvej fotky listu zrazu začala získavať tisíce fanúšikov. Prevažné kladné ohlasy ju inšpirovali robiť viac práce s listami. A urobila dobre, pretože výsledky sú úplne neuveriteľné.

„Pokúste sa všade nájsť skutočné umenie a nechajte sa inšpirovať,“ hovorí Joanna. Zbiera listy v parku v blízkosti jej domu, potom ich uloží do knihy a čaká, kým vyschnú. Potom maľuje. Používa akrylové farby. Hovorí, že je fascinovaná jasnými svetlami New Yorku, Londýna a Los Angeles a dúfa, že raz bude môcť vidieť aj osobne tieto mestá.

Ale nie sú to len pekné obrázky ďalekých miest. Tieto obrazy majú silné posolstvo. „Chcela som nimi povedať, že nemusíme rúbať stromy, aby sme mali papier na kreslenie alebo maľovanie,“ povedala. „Myslím, že je dôležité zvýšiť povedomie ľudí o naozaj zlom stave našej planéty.“ 

Joanna síce ešte stále zisťuje, či chce pokračovať v kariére v tomto umení. Povedala, že tiež zvažuje ísť do vedy – biológie a chémie. Bez ohľadu na to, čo si vyberie, jej budúcnosť je jasná. Ďalšie jej krásne výtvory si môžete pozrieť vo fotogalérii :)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom