Justin Bieber sa ospravedlnil za kontroverznú fotku pri svätyni Jasukuni

Zdieľať
People-Justin Bieber
FILE - This March 19, 2013 file photo shows Canadian singer Justin Bieber performing during a concert at Bercy arena in Paris. The Los Angeles Sheriff's Department says it is searching Justin Bieber's home for evidence in an egg-tossing vandalism case involving the pop star. Sheriff's spokesman Steve Whitmore says Bieber is at the home and is being cooperative with detectives. The singer is under investigation for allegedly throwing eggs at a neighbor's home on Thursday, Jan 9. Whitmore says the search warrant is for a possible felony case because the damage to the neighbor's home exceeded $400. (AP Photo/Francois Mori, file)

Fotografia kanadského speváka spred kontroverzného miesta vyvolala medzi jeho fanúšikmi a fanúšičkami množstvo negatívnych reakcií.

Kanadský spevák Justin Bieber sa ospravedlnil za zverejnenie fotografie pri tokijskej svätyni Jasukuni. Dvadsaťročný interpret tak urobil prostredníctvom služby Instagram. „Počas návštevy Japonska som požiadal šoféra, aby sme zašli k jednej krásnej svätyni. Nesprávne som si myslel, že svätyne sú len na modlenie. Veľmi sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som týmto urazil. Milujem Čínu aj Japonsko,“ napísal.

Spevák zverejnil fotografiu spred svätyne v stredu prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. „Ďakujem za požehnanie,“ pripísal k fotke. Príspevok následne medzi jeho fanúšikmi a fanúšičkami vyvolal množstvo negatívnych reakcií a Bieber fotografiu stiahol.

Jasukuni vo svete vyvoláva kontroverzie, pretože medzi vojnovými obeťami, ktoré vo svätyni uctievajú, sú aj 14 vojnoví zločinci. Nachádza sa tu tiež múzeum venované druhej svetovej vojne.

Bieber pritom podobným spôsobom znepokojil verejnosť aj vlani v apríli. Počas návštevy Domu Anny Frankovej napísal, že keby nemecké dievča židovského pôvodu nezomrelo v nacistickom koncentračnom tábore, bolo by snáď jeho fanúšičkou. „Prísť sem bolo pre mňa naozaj inšpiratívne. Anna bola skvelé dievča. Snáď by bola belieberkou,“ uviedol spevák v knihe návštev múzea sídliaceho v Amsterdame.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom