Justin Bieber uzavrel dohodu o vinu a treste! Čaká ho kurz na zvládanie hnevu!

Zdieľať
Justin Bieber
Justin Bieber appears in court via video feed, Thursday, Jan. 23, 2014, in Miami. Bieber was released from jail Thursday following his arrest on charges of driving under the influence, driving with an expired license and resisting arrest. Police say they stopped the 19-year-old pop star while he was drag-racing down a Miami Beach street before dawn. (AP Photo/The Miami Herald, Walter Michot, Pool)

Dvadsaťročný spevák, ktorého v januári zatkli na Floride za šoférovanie pod vplyvom omamných látok, musí absolvovať dvanásť hodín kurzu na zvládanie hnevu, darovať 50-tisíc amerických dolárov (v prepočte približne 37 400 eur) na detskú charitu a tiež sledovať videá o tragických dôsledkoch šoférovania pod vplyvom alkoholu.

Kanadský spevák Justin Bieber uzavrel dohodu o vine a treste v súvislosti s januárovým zatknutím za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a drog, navyše bez platného vodičského preukazu a tiež za nelegálne preteky v obytnej zóne. Dvadsaťročný interpret sa priznal k bezohľadnému šoférovaniu a nenásilnému bráneniu sa zatknutiu, výmenou za čo prokurátor stiahol obvinenie zo šoférovania pod vplyvom omamných látok. Sudca následne v stredu Bieberovi, ktorý sa na pojednávaní nezúčastnil, nariadil absolvovať dvanásť hodín kurzu na zvládanie hnevu, darovať 50-tisíc amerických dolárov (v prepočte približne 37 400 eur) na detskú charitu a tiež sledovať videá o tragických dôsledkoch šoférovania pod vplyvom alkoholu.

Biebera zatkli 23. januára v Miami Beach na Floride po tom, čo nadránom opustil jeden z nočných klubov. Následne sa začal na požičanom žltom Lamborghini pretekať s červeným Ferrari, ktoré šoféroval r’n’b spevák Khalil. Toho policajti tiež zatkli a neskôr prepustili na kauciu. V Bieberovom aute sa okrem toho viezla aj modelka Chantel Jeffries. Podľa polície Bieber išiel rýchlosťou približne 90 kilometrov za hodinu, pričom maximálna povolená rýchlosť v inkriminovanej oblasti bola 50 kilometrov za hodinu. Na mieste bol aj spevákov otec Jeremy Bieber, ktorý spolu s ďalšími ľuďmi pomáhal uzavrieť časť ulice Pine Tree Drive, aby jeho syn a Khalil mohli pretekať.

Spevák sa zatknutiu bránil a policajtom vulgárne nadával. Najprv odmietal vystúpiť z auta, a keď tak spravil, tak si strkal ruky do vreciek nohavíc. Keď mu policajt povedal, aby ruky položil na auto, spevák to síce najprv spravil, no následne ich zložil, otočil sa a policajtovi vynadal. Ten ho preto schytil za rameno, Bieber sa mu však vytrhol a znova začal nadávať. Okrem toho tvrdil, že nie je opitý a vracia sa z nahrávacieho štúdia. Počas výsluchu sa potom priznal, že pil alkohol, fajčil marihuanu a užil niekoľko liekov na predpis. Spevák absolvoval krátke súdne pojednávanie, kde mu prečítali obvinenia. Následne stanovili kauciu 2 500 dolárov a po jej zaplatení ho ešte v ten deň prepustili. Krátko na to odcestoval do Panamy. Bieberovo zatknutie iniciovalo petíciu za jeho deportáciu z USA, ktorú podpísalo viac než 100-tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom