Justina Biebera zatkli! Čo sa zase stalo?

Zdieľať
Justin Bieber
FILE - This Jan. 23, 2014 file photo made available by the Miami Beach Police Dept., shows Justin Bieber at the police station in Miami Beach, Fla. According to two people directly involved with the case, Justin Bieber will plead guilty to lesser charges in his January arrest in South Florida after what police initially described as an illegal street drag race. The two people told The Associated Press Tuesday, Aug. 12, 2014, that the 20-year-old pop star would plead guilty to misdemeanor careless driving and resisting arrest without violence charges. Bieber also will agree to take an anger management course and make a charitable donation. (AP Photo/Miami Beach Police Dept., File)

Kanadský spevák Justin Bieber sa opäť ocitol v policajnej väzbe. Informoval o tom portál TMZ, podľa ktorého ho polícia zadržala v Ontáriu ešte v piatok 29. augusta.

Okrem toho, že predvádzal nebezpečnú jazdu na štvorkolke, sa stal aj účastníkom nehody a následne sa pobil so šoférom auta, do ktorého vrazil. Dvadsaťročný spevák je už podľa TMZ na slobode. Pred súd by sa mal v tejto veci postaviť v priebehu tohto mesiaca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom