Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kedysi sedel v base pre drogy a dnes…Toto je Cinkota dnes! Z čoho žije?

Foto: SITA/Nina Bednáriková
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ARÉNA: TB k premiére inscenácie Zem Herec Dušan Cinkota počas tlačovej besedy o premiére inscenácie Zem od Vladimíra Hurbana Vladimírova v divadle Aréna. Bratislava, 14. marec 2011. Foto: SITA/Nina Bednáriková
reklama:
reklama:

Kedysi bol našim najproblémovejším hercom na Slovensku, podľahol drogám a skončil v base. Reč je o Dušanovi Cinkotovi, ktorý si za svoje drogové exscesy skončil dvakrát v base. Dnes sa však snaží všetkých presvedčiť, že sa zmenil a jeho hviezda stúpa čoraz vyššie.

V roku 2001 bol za prechovávanie drog odsúdený prvýkrát, dostal dva roky nepodmienečne, za mrežami strávil 13 mesiacov. Potom sa vrátil do kolotoča šoubiznisu, opäť sa mu začalo dariť, dokonca získal hlavnú úlohu v sitkome po boku Heleny Krajčiovej. To mu však nestačilo a herec neodolal drogám ani tentoraz. V roku 2012 ho poslal súd za mreže na osem rokov. Aj napriek odvolaniu musel Cinkota nastúpiť do basy. Dnes je čistý, aspoň to tvrdí on sám, prepustili ho na podmienku pred rokom v júli 2018. Odvtedy sa snaží dostať aspoň pracovne do starých koľají. 

A evidentne sa mu darí. Nielenže opäť začal dabovať, a tak diváci o jeho nezabudnuteľný hlas neprídu, venuje sa rodine, nakrúca seriály a jeho synček Oleg rastie ako z vody. Aj Cinkota pochopil, že dnes to bez sociálnych sietí jednoducho nejde a tak sa so svojimi fanúšikmi delí o detaily zo svojho súkromia. Ako sám priznal v rozhovore pre týždenník Život, dodnes sa stretáva aj so spoluväzňami. „Mám odtiaľ pár priateľstiev a sú veľmi dôležité. Udržiavame kontakt a raz za štvrťrok sa aj stretneme, rešpektujú to aj naše rodiny. Snažíme sa ich priviesť k tomu, aby to pochopili. Keď sa stretneme, vieme si priamo všetko povedať, upozorniť sa, tvrdo si povedať do duše – vo väzení sme sa totiž nehrali so slovíčkami,“ povedal herec.

Herec so synčekom Olegom / Foto: Instagram Dušan Cinkota
Foto: www.imgur.com

Ten sa čoskoro objaví v novom jojkárskom seriáli Slovania. Ide o najdrahší a najvýpravnejší počin v televíznych dejinách a prirovnáva sa ku svetoznámemu seriálu Game of Thrones. Zdá sa teda, že herec je na dobrej ceste. Snáď si to nepokazí opäť nejakým tým excesom, ako sa mu to stalo v minulosti…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 9. októbra 2019
reklama:
reklama:
reklama: