Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne

horoskop
Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne Foto: www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Minulý rok bol mimoriadne ťažký, tento máme mnohí z nás príležitosť urobiť v živote dôležité zmeny, aby sme pripravili pôdu pre lepší a zdravší život.

Blíženec

Pokiaľ ste koncom minulého roka prekonali covid, je dosť možné, že sa vám vráti alebo u vás naplno prepukne postcovid. Všímajte si príznaky ako únava, pretrvávajúci kašeľ a ťažobu hrudi. Vašou slabou stránkou sú ochorenia dýchacieho systému, nečakajte preto viac ako dva týždne. Mal by vás vidieť lekár. Nehanbite sa nosiť rúško do preplnených verejných priestorov a to aj keď sa na jar oteplí. Najneskôr do marca prestaňte fajčiť. Ak chcete konečne schudnúť, ráno začnite teplými raňajkami. Celý deň sa tak budete cítiť sýti a tento zvyk zmiernia vaše nočné nájazdy na chladničku. Vaša dvojaká tvár vám môže v stredu roka narobiť mierne problémy v zamestnaní. Stojte si za slovom, ale nesnažte sa manipulovať druhých, aby s vami súhlasili.

Rak

Aj keď ste po sviatkoch nestihli všetko pojesť, pripravte si konečne niečo zdravé, polievku z koreňovej zeleniny, kuskus s rukolou alebo šošovicový prívarok. Vaše trávenie dostalo poriadne zabrať, striedajúce sa hnačky a zápchu nenechávajte bez povšimnutia. Pokiaľ ani po úprave stravy nedostanete zažívanie pod kontrolu, ešte tento mesiac choďte na preventívku ku gastroeneterológovi. Po rokoch tráviacich problémov vám môže hroziť vážnejšie zápalové ochorenia, preto vyšetrenie neodkladajte. Zaraďte do jedálnička viac zeleniny a ovocia, pridávajte si semienka a orechy a jedlo si pripravujte čo najviac doma. Pokiaľ dodržíte tieto tri zásady, zo všetkých znamení máte tento rok fantastickú možnosť konečne natrvalo schudnúť. Pre rodinu urobíte všetko, ale položte si otázku, či rovnakým dielom dostávate späť. Nevnucujte blízkym svoju pomoc, pokiaľ o ňu nežiadajú. Ušetrite sa čas sami pre seba.

Baran

Začiatok roka vám dal dôvod na preorganizovanie priorít. Ak vás pobolieva hlava aj dávno po silvestrovskej noci, je to signál, že aj po dlhšej dovolenke stále nie ste oddýchnutí. Najmä dámy môžu mať za sebou fyzicky najnáročnejšie obdobie roka. Predĺžený víkend vám padne ako soľ. Doprajte si ho vždy, keď sa len trocha dá. Strávte ho osamote s knihou, precvičte si krčnú chrbticu a naučte sa dýchacie cvičenia na úľavu od migrény. Zaťažkávajúcim obdobím bude pre vás hlavne marec a apríl. Pokiaľ už máte v pláne ďalšiu rýchlu diétu, nerobte to. Skutočné chudnutie je pomalé a rozvážne. Stanovte si realistický cieľ do konca tohto roku schudnúť 10% svojej aktuálnej hmotnosti. Prestaňte počítať kalórie a nebuďte hladní. Stačí, keď bude polovica vašej porcie tvoriť ovocie alebo zelenina. Netlačte na ľudí, ak máte pocit, že od vás bočia alebo si nevážia, čo pre nich robíte. V prvom rade pracujte na vzťahu so samým sebou. Pomôže čas strávený v ústraní aj dobrá psychologická literatúra.

Lev

Dajte si pozor najmä na januárové pondelky, máte zvýšené riziko infarktu. V zime sa dobre obliekajte, na jar to neprežeňte so športovou aktivitou. Vhodné je plávanie, jazda na bicykli alebo rýchla chôdza. Na preventívke si nechajte zmerať krvný tlak a cholesterol. Môže sa stať, že tento rok vás ich hodnoty prvýkrát nemilo prekvapia. V lete sa chráňte pred horúčavou. Kombinácia so studenou vodou vášmu citlivému srdcu určite neprospeje. Novoročnému jojo efektu sa vyhnete, ak obmedzíte priemyselne spracované potraviny a budete dbať na pravidelný pohyb aspoň 30 minút denne. S chudnutím by ste tento rok nemali mať výrazné problémy. Máte tendenciu podliehať intenzívnym emóciám, ktoré niekedy narobia vo vzťahoch poriadnu šarapatu. Ani vo vyššom veku nie je hanba vyhľadať pomoc psychológa, ktorý vás na mieru ušitú terapiou naučí mať emócie viac pod kontrolou.

Panna

Nie je hanba priznať si, že máte všetko po krk. Pokiaľ nepožiadate blízkych o pomoc a budete stres z preťaženosti potláčať, vyvoláte si žalúdočný a dvanástnikový vred, na ktorý máte nábeh. Doprajte si viac brokolice a v máji jedzte špargľu. Nezabúdajte na pitný režim. Nie je na škodu aspoň do leta vynechať akýkoľvek alkohol. Zrejme ste sa vrhli na rastlinnú stravu, ale najneskôr vo februári zistíte, že to nie je pre vás to pravé orechové. Telo potrebuje aj bielkoviny. Kvalitne naštartujte metabolizmus a budete mať dosť energie si denne zacvičiť. V oblasti vzťahov vás čaká utešený rok za predpokladu, že sa naučíte tlmočiť svoje požiadavky zrozumiteľne a neútočne. Máte milujúce okolie, ktoré vám rado vyjde v ústrety.

Váhy

Zanedbávaná bolesť v spodnej časti chrbtice môže signalizovať problém s obličkami, na ktoré ste citliví. Denne vypite aspoň päť pohárov čistej vody, nejedzte mastné a nepite alkohol. Pokiaľ ste si dali novoročný záväzok nefajčiť, vydržte. Obličky sú na nikotín obzvlášť citlivé, v lete by sa mohli ozvať dôraznejšie. Už v marci sa začnite natierať ochranným krémom s UV filtrom, aby ste predišli nebezpečenstvu melanómu. Pre odbornú kontrolu znamienok u lekára využite čas do februára. So zhadzovaním môžete pokojne počkať do jari, kedy záhrady začnú ponúkať viac čerstvej zeleniny a ovocia. Zníženie hmotnosti znamená zmenšenie porcií. Naberte si na tanier menej ako obyčajne, jedlo viac žujte a sústreďte sa naň. Máte radi spoločnosť, ale zvážte, či vaše sociálne potreby nie sú niekedy na úkor potrieb rodiny. Skúste viac počúvať druhých ako seba. Inak vás na jeseň môže čakať vzťahová kríza.

Pokračujte na ďalšej strane

reklama:
reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 27. januára 2023
reklama:
reklama:
reklama: