Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne

Zdieľať
horoskop
Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne Foto: www.gettyimages.com

Minulý rok bol mimoriadne ťažký, tento máme mnohí z nás príležitosť urobiť v živote dôležité zmeny, aby sme pripravili pôdu pre lepší a zdravší život.

Blíženec

Pokiaľ ste koncom minulého roka prekonali covid, je dosť možné, že sa vám vráti alebo u vás naplno prepukne postcovid. Všímajte si príznaky ako únava, pretrvávajúci kašeľ a ťažobu hrudi. Vašou slabou stránkou sú ochorenia dýchacieho systému, nečakajte preto viac ako dva týždne. Mal by vás vidieť lekár. Nehanbite sa nosiť rúško do preplnených verejných priestorov a to aj keď sa na jar oteplí. Najneskôr do marca prestaňte fajčiť. Ak chcete konečne schudnúť, ráno začnite teplými raňajkami. Celý deň sa tak budete cítiť sýti a tento zvyk zmiernia vaše nočné nájazdy na chladničku. Vaša dvojaká tvár vám môže v stredu roka narobiť mierne problémy v zamestnaní. Stojte si za slovom, ale nesnažte sa manipulovať druhých, aby s vami súhlasili.

Rak

Aj keď ste po sviatkoch nestihli všetko pojesť, pripravte si konečne niečo zdravé, polievku z koreňovej zeleniny, kuskus s rukolou alebo šošovicový prívarok. Vaše trávenie dostalo poriadne zabrať, striedajúce sa hnačky a zápchu nenechávajte bez povšimnutia. Pokiaľ ani po úprave stravy nedostanete zažívanie pod kontrolu, ešte tento mesiac choďte na preventívku ku gastroeneterológovi. Po rokoch tráviacich problémov vám môže hroziť vážnejšie zápalové ochorenia, preto vyšetrenie neodkladajte. Zaraďte do jedálnička viac zeleniny a ovocia, pridávajte si semienka a orechy a jedlo si pripravujte čo najviac doma. Pokiaľ dodržíte tieto tri zásady, zo všetkých znamení máte tento rok fantastickú možnosť konečne natrvalo schudnúť. Pre rodinu urobíte všetko, ale položte si otázku, či rovnakým dielom dostávate späť. Nevnucujte blízkym svoju pomoc, pokiaľ o ňu nežiadajú. Ušetrite sa čas sami pre seba.

Baran

Začiatok roka vám dal dôvod na preorganizovanie priorít. Ak vás pobolieva hlava aj dávno po silvestrovskej noci, je to signál, že aj po dlhšej dovolenke stále nie ste oddýchnutí. Najmä dámy môžu mať za sebou fyzicky najnáročnejšie obdobie roka. Predĺžený víkend vám padne ako soľ. Doprajte si ho vždy, keď sa len trocha dá. Strávte ho osamote s knihou, precvičte si krčnú chrbticu a naučte sa dýchacie cvičenia na úľavu od migrény. Zaťažkávajúcim obdobím bude pre vás hlavne marec a apríl. Pokiaľ už máte v pláne ďalšiu rýchlu diétu, nerobte to. Skutočné chudnutie je pomalé a rozvážne. Stanovte si realistický cieľ do konca tohto roku schudnúť 10% svojej aktuálnej hmotnosti. Prestaňte počítať kalórie a nebuďte hladní. Stačí, keď bude polovica vašej porcie tvoriť ovocie alebo zelenina. Netlačte na ľudí, ak máte pocit, že od vás bočia alebo si nevážia, čo pre nich robíte. V prvom rade pracujte na vzťahu so samým sebou. Pomôže čas strávený v ústraní aj dobrá psychologická literatúra.

Lev

Dajte si pozor najmä na januárové pondelky, máte zvýšené riziko infarktu. V zime sa dobre obliekajte, na jar to neprežeňte so športovou aktivitou. Vhodné je plávanie, jazda na bicykli alebo rýchla chôdza. Na preventívke si nechajte zmerať krvný tlak a cholesterol. Môže sa stať, že tento rok vás ich hodnoty prvýkrát nemilo prekvapia. V lete sa chráňte pred horúčavou. Kombinácia so studenou vodou vášmu citlivému srdcu určite neprospeje. Novoročnému jojo efektu sa vyhnete, ak obmedzíte priemyselne spracované potraviny a budete dbať na pravidelný pohyb aspoň 30 minút denne. S chudnutím by ste tento rok nemali mať výrazné problémy. Máte tendenciu podliehať intenzívnym emóciám, ktoré niekedy narobia vo vzťahoch poriadnu šarapatu. Ani vo vyššom veku nie je hanba vyhľadať pomoc psychológa, ktorý vás na mieru ušitú terapiou naučí mať emócie viac pod kontrolou.

Panna

Nie je hanba priznať si, že máte všetko po krk. Pokiaľ nepožiadate blízkych o pomoc a budete stres z preťaženosti potláčať, vyvoláte si žalúdočný a dvanástnikový vred, na ktorý máte nábeh. Doprajte si viac brokolice a v máji jedzte špargľu. Nezabúdajte na pitný režim. Nie je na škodu aspoň do leta vynechať akýkoľvek alkohol. Zrejme ste sa vrhli na rastlinnú stravu, ale najneskôr vo februári zistíte, že to nie je pre vás to pravé orechové. Telo potrebuje aj bielkoviny. Kvalitne naštartujte metabolizmus a budete mať dosť energie si denne zacvičiť. V oblasti vzťahov vás čaká utešený rok za predpokladu, že sa naučíte tlmočiť svoje požiadavky zrozumiteľne a neútočne. Máte milujúce okolie, ktoré vám rado vyjde v ústrety.

Váhy

Zanedbávaná bolesť v spodnej časti chrbtice môže signalizovať problém s obličkami, na ktoré ste citliví. Denne vypite aspoň päť pohárov čistej vody, nejedzte mastné a nepite alkohol. Pokiaľ ste si dali novoročný záväzok nefajčiť, vydržte. Obličky sú na nikotín obzvlášť citlivé, v lete by sa mohli ozvať dôraznejšie. Už v marci sa začnite natierať ochranným krémom s UV filtrom, aby ste predišli nebezpečenstvu melanómu. Pre odbornú kontrolu znamienok u lekára využite čas do februára. So zhadzovaním môžete pokojne počkať do jari, kedy záhrady začnú ponúkať viac čerstvej zeleniny a ovocia. Zníženie hmotnosti znamená zmenšenie porcií. Naberte si na tanier menej ako obyčajne, jedlo viac žujte a sústreďte sa naň. Máte radi spoločnosť, ale zvážte, či vaše sociálne potreby nie sú niekedy na úkor potrieb rodiny. Skúste viac počúvať druhých ako seba. Inak vás na jeseň môže čakať vzťahová kríza.

Pokračujte na ďalšej strane

horoskop
Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne Foto: www.gettyimages.com

Vodnár

Nie je treba veľa a aj drobná námaha sa vám prejaví ako preťaženie ramena či stehna. Sú to vaše citlivé oblasti a máte nábeh na zranenie v týchto miestach. Dbajte na správne držanie tela, ramená ťahajte dozadu. Pri cvičení začnite posilňovať zanedbaný triceps a zadnú časť stehien. Predídete tak možnosti úrazu a zlepší sa vám aj nálada. Nejedzte 3 hodiny pred tým, než pôjdete spať. V noci sa vaše telo najlepšie regeneruje, nezaťažujte ho ďalšími povinnosťami, ako je trávenie neskorej večere. Okrem toho spomalíte proces chudnutia. Pokiaľ odoláte, už prvý mesiac môžete schudnúť aj tri kilá. Občas sa zacyklíte vo vlastnom svete a máte tendenciu zabúdať na ostatných. V máji neodmietnite pozvanie na dlhšiu cestu v spoločnosti s človekom, ktorému na vás veľmi záleží.

Strelec

V januári pozor na pád na svahu, mohli by ste si ešte viac zhoršiť zanedbaný zápal v chrbtici. Zvoľnite aj v pracovnej oblasti. Každé dve hodiny vstaňte od počítača a doprajte si 10-minútovú prechádzku. Pokiaľ to dodržíte, už v apríli by ste mohli pocítiť nával energie a úľavu od bolesti. V lete sa objaví možnosť venovať sa novému športovému koníčku, neváhajte a využite ju. Vyhýbajte sa sladkostiam, polotovarom, müsli tyčinkám, sladkým vodám. Pokiaľ sa vám to podarí, udržať zdravú hmotnosť by pre vás nemal byť väčší problém. Máte našliapnuté na rok, v ktorom zužitkujete všetky trpké skúsenosti a všetko začne pomaly zapadať do skladačky. Pomáha vám v tom partner, ktorý je pre vás lepší, než možno tušíte a dokáže vás veľa naučiť.

Ryby

Uslzená sezóna sa u vás tiahne už od októbra a nebude to lepšie prinajmenšom do polovičky februára. Nezanedbajte preto ani minimálny príznak prechladnutia a zvoľnite pracovné tempo. Každý deň si uvarte čaj z divozelu a pľúcnika, pôsobí preventívne aj proti chronickým zápalom. Na narodeniny si vypýtajte kvalitné hrubé ponožky, pomôžu vám zahriať večne studené nohy. Vyhýbajte sa alkoholu a sladkostiam. Prepadanie závislostiam je vaša achillova päta. Každý deň si pripravte šalát z troch druhov zeleniny. Do leta by ste mohli stihnúť byť o 5 kíl ľahší. Koncom jari vás čaká výrazná zmena. Chopte sa šance a obavy z budúcnosti hoďte za hlavu. Aj keď vám to tak nebude spočiatku pripadať, niektoré straty sú výraznou investíciou do lepšej budúcnosti.

Býk

Tiahne sa to už od decembra, ale pokiaľ nepodceníte počasie, je možné, že infekciou uší a hrdla sa konečne zbavíte. Koncom februára by ste mohli pocítiť úľavu. Ak sa vám nepolepší, mali by ste vyhľadať ORL lekára. Môže sa pridružiť aj nepríjemný tinnitus. Ak máte predpísané antibiotiká, poctivo ich vyberte. Siahnuť môžete aj po bylinkách. V jarnej a letnej sezóne si urobte zásoby tymiánu proti hlienu a kapucínky na zápal v uchu. Preventívne sa môžete začať kurírovať už koncom leta, aby sa vám cyklus viróz nezopakoval. Vašou obvyklou výhovorkou je, že na chudnutie nemáte čas. V skutočnosti vám nemusí zabrať ani minútu navyše. Podľa vedeckých štúdií metabolizmus výrazne urýchli aj kvalitný a dostatočne dlhý – teda osemhodinový – spánok denne. Môžete doplatiť na svoju tvrdohlavosť. Pokoj v domácnosti stojí viac ako posledné slovo. Skúste na to myslieť pri najbližšej hádke s rodinou.

Škorpión

V zime aj na jar sa poriadne oblečte. Zabudnite na krátke bundičky a svetríky, dbajte tiež na kvalitnú spodnú termobielizeň. Ochorenie močového a pohlavného ústrojenstva, na ktoré máte nábeh, sa tento rok môžu zhoršiť. Jedným z dôvodov môže byť aj zanedbaná hydratácia. Aspoň jedno jedlo denne si doprajte v tekutej forme, výborné sú pre vás polievky z koreňovej zeleniny a strukovín. Odvyknite si jedlo prisolovať. Ak jete, nepozerajte do televízie, mobilu, ani nečítajte. Denne vypite 2-2,5 litra tekutín. Počas horúcich dní a pri vysokej fyzickej záťaži tento objem navýšte. Uprednostňujte vodu a nesladené čaje. Občas sa vám stane, že nevdojako ušetríte štipľavú poznámku. Naučte sa ospravedlniť, aj keď ste to nemysleli zle. Dáte tak najavo, že vám na druhých záleží. Najlepší čas na utuženie vzťahov so svojou polovičkou je dovolená už v máji.

Strelec

Od konca minulého roka zrejme cítite neutíchajúcu bolesť v spodnej časti chrbtice. Je dosť možné, že na vyšetrenie u neurológa sa nezistí nič podozrivé a svoju pozornosť by ste mali presunúť na kolená. Oslabené väzivá môžu mať na svedomí zlé držanie tela a sekundárnu bolesť chrbta. Využite prvé mesiace roka pre ľahké strečingové cvičenia na posilnenie centrálnej časti tela. Na beh a dlhšie prechádzky počkajte až do jari, kedy sa oteplí. Zima kolenám nemusí prospieť. Pocit zasýtenia sa mozgu dostaví 15 až 20 minút po jedle. Nejedzte úplne doplna, stačí na 80%, aj keď pre perfekcionistu ako vy, to môže byť problém. Dosť bolo úzkosti. Vašou úlohou pre tento rok je začať vidieť veci v dobrom svetle a neobávať sa dopredu. Neuvedomujete si to, ale nervozitou môžete negatívne ovplyvňovať náladu okolo seba. To môže vysvetľovať, prečo sa občas cítite osamelo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom