Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Komiksovka roka už valcuje kiná. Naplní očakávania?

Avengers, filmThis photo provided by Disney/Marvel shows, Chris Evans, left, as Captain America/Steve Rogers, and Chris Hemsworth as Thor, in a scene of the new film, "Avengers: Age Of Ultron." The movie releases in the U.S. on May 1, 2015. (Jay Maidment/Disney/Marvel via AP)
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Film Avengers 2: Vek Ultrona je od včera v programe slovenských kín. Ašpirant na komiksovku roka a na megahit roka, keďže sa od neho očakávajú zárobky viac ako miliardu dolárov, je akčný, miestami vtipný a funguje aj ako rodinný film.

Šestica hlavných postáv si zachováva svoje čaro. Toho, s čím si ich ako divák spájaš, sa ti dostane viac než dosť. Thor je neuveriteľne šarmantný a nechcene vtipný – veď boh v rozhovore so smrteľníkmi ani iný byť nemôže… Hulk je tradične nahnevaný na celý svet a Bruce Banner si klasicky vyčíta, čo jeho druhé – divokejšie – ja zas porobilo. Natasha Romanovová čiže Black Widow si zachováva svoj ironický nadhľad nad tým, že pracuje s toľkými chlapmi narvanými testosterónom.

Iron Man svojím egom tiež nesklame, zostáva taký ako vždy – excentrický a megalomanský. Kapitán Amerika neustále rozoberá svoju minulosť, vari každého by poznačilo, že „spal“ 75 rokov. A Hawkeye je stále tým chlapíkom s lukom a šípmi, ktorý ma oproti ostatným miernu nevýhodu, napriek tomu je ale dôležitou súčasťou tímu. Netreba zabudnúť na Jarvisa, aj softvér s vlastnou hlavou predsa môže byť rozhodujúcou postavou…

avengers, tony stark, iron man
SITA/AP

Zloduch tentoraz nie je z iného sveta, aspoň nie doslovne. Ultron je umelou inteligenciou, programom, ktorý Tony a Bruce vytvorili (aspoň sa o to pokúšali), aby prispeli k nastoleniu celosvetového mieru. Chceli bojovať proti niečomu, čo ani vzdialene nehrozilo, vytvorili tak niečo, čo nemohli ovládať. Ako sa to vraví? Nehas, čo ťa nepáli?

Vo filme zohrávajú dôležitú úlohu i postavy z inej komiksovej série. Súrodenci Maximovovci – deti Magneta Quicksilver a Scarlet Witch – vystupujú najprv ako záporáci a potom prechádzajú na stranu hrdinov. Dokonca sa hrdinami v pravom slova zmysle priamo stávajú.

avengers, maximoff
SITA/AP

Zatiaľ čo prvá Avengerovka bola o stmeľovaní tímu, druhá ide viac do hĺbky, hlavne do hĺbky postáv. Najmä tých, ktoré nemajú svoj vlastný film. O Hawkeyeovi sa napríklad dozvieš, že má okrem „práce“ aj súkromný život, a budeš mať možnosť nahliadnuť aj do Natashinej minulosti. To je síce fajn, veď o superhrdinoch chceme vždy vedieť všetko, otázkou ale je, kde je hranica, za ktorou sa divák už dozvedá priveľa…. Nechceme v superhrdinovi vidieť niekoho nad bežnosťou, nad svetom? Chceme v ňom vidieť človeka s rodinou?

avengers, hawkeye
SITA/AP

Oproti jednotke je tento film menej odľahčovaný vtipom, laškovanie medzi postavami nahrádza väčšia akcia popretkávaná sladkosťou a rodinnosťou. Tvorcovia, teda tím okolo Jossa Whedona, chceli, aby pokračovanie bolo úplne iné. A to sa im aj podarilo. Pomstitelia dospeli, sú viac ľudskí, obávajú sa budúcnosti, rozmýšľajú nad tým, čo by sa mohlo a môže stať. Akosi zvážneli, možno však až priveľmi.

avengers, vision
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor JankaDátum 30. apríla 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: