Novinky v kinách: Animák od Disneyho a dvaja čakatelia na Oscarov!

Zdieľať
filmupr

Tento týždeň ťa v slovenských kinách čaká 5 premiér zaujímavých filmov! Vyber si, na čo pôjdeš s frajerkou do kina!

Veľká šestka (Big Hero 6)

Disney prichádza zase s novým filmom. Tentokrát bude hlavným hrdinom malý geniálny konštruktér robotov Hiro a jeho kamaráti. Keď sa partia kvôli veľmi zlej súhre náhod ocitne uprostred nebezpečnej hry, Hiro sa obráti na robota Baymaxa a pretvorí svoju partiu priateľov na high-tech hrdinov. Odhodlaní kamoši sa potom rozhodnú vyriešiť vzniknutú záhadu… Ak máš rád animáky a trochu sci-fi, tak ťa film určite zaujme. :-)

Whiplash

Si fanúšikom jazzu? Tento film si rozhodne nenechaj ujsť! Andrew Neiman (Miles Teller) je bubeník, na ktorého jedného dňa narazí dirigent Terence Fletcher (J.K. Simmons). Ten ho zoberie do kapely. Nuž, a práve Terence je známy svojimi drsnými učiteľskými praktikami… Tento snímok má 5 nominácií na Oscara. Sme zvedaví, koľko z toho sa premení na zlaté sošky :-)

Birdman

Čo sa týka Oscarov, tejto čiernej komédii držíme palce o trochu viac, ako filmu Whiplash. 9 nominácií nám pripomína, že film bude super kvalitný… Príbeh hlavného hrdinu, herca Riggana Thomsona (Michael Keaton), sa začína práve vo chvíli, keď sa snaží o svoj režisérsky debut na Broadwayi. Premiéra sa pomaly blíži, a za zvláštnych okolností sa zraní predstaviteľ hlavnej úlohy… Naomi Watts, Zach Galifianakis, Edward Norton a Emma Stone sú zárukou hereckého koncertu, na ktorý sa nezabúda.

Mami! (Mommy)

Kanadský film Mami! je príbehom dospievajúceho hyperaktívneho syna Steva a jeho mamy Diane. Aj napriek doporučeniam odborníkov trvá na tom, že syna dokáže zvládnuť. No ale keď do ich života vstúpi ešte aj susedka Kylea, tak sa všetko mení… Záchvevy šťastia a bezpečia sa ľahko menia na eruptívne výbuch násilia a hlbokú depresiu. Pokiaľ máš náladu na niečo, kde treba aj premýšľať, nech sa páči.:-)

Babovřesky 3

Český režisér Zdeněk Troška ani troška nezaváha a točí, kde sa dá. Príbeh tentokrát začína tam, kde skončil druhý diel. Zápletka sa točí okolo pomsky starostu Stehlika a do Babovřeskov sa vracia kontrolór Dodo s manželkou… Ak si rád oddýchneš pri českých komédiách a páčili sa ti predchádzajúce dva diely, tak si nenechaj ujsť ani tento!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom