Filmové novinky! Dokonalý svedok, Edgar Allan Poe a Snežný pluh prichádzajú do našich kín!

Zdieľať
filmyupr

Máme skvelý výber! Dnes ti predstavíme nielen americké komédie, ale aj dva škandinávske filmy a nebude chýbať ani česká snímka inšpirovaná životom fotografa Jana Saudka.

Dokonalý svedok, s r. o. (The Wedding Ringer)

Film o kúpenom svadobnom svedkovi vyzerá ako dobrá komédia. Doug Harris (Josh Gad) nie je práve spoločenský typ. Má sa však  ženiť (jeho manželku si zahrá Kaley Cuoco) a chýba mu svedok! Navštívi teda Jimmyho Callahana (Kevin Hart). Jimmyho spoločnosť poskytuje najlepších svedkov pre sociálne nevyspelých mužov v núdzi. Počas svadby sa Doug a Jimmy snažia utajiť svoj podvod. Ako to väčšinou v amerických komédiách býva, títo dvaja muži sa skamarátia a všetko bude dobré a budú sa kamarátiť, až kým nepomrú. :-)

E. A. Poe: Podivný experiment (Stonehearst Asylum)

Mladý lekár Edward prichádza na prax do psychiatrického ústavu. Šéfom lekárskeho tímu je doktor Lamb, ktorý je príkladom skvelého prístupu ku svojim pacientom. Snaží sa, aby bola jedinečnosť každého pacienta rešpektovaná. Všetko sa zdá až príliš dokonalé, ale Edward celkom rýchlo odhalí pravdu. Ústav ovládli pacienti a skutočný riaditeľ je aj so svojím personálom uväznený v podzemi… A to je ešte len začiatok. Kate Beckinsale a Ben Kingsley zaručujú, že snímka patrí do kategórie: odporúčame všetkými piatimi:-)

96 hodín: Zúčtovanie (Taken 3)

Bývalý člen elitných jednotiek Bryan Mills (Liam Neeson) sa opäť raz ocitá proti svojej vôli v akcii. Bryan má svoj život už usporiadaný, ale zrazu nájdu jeho manželku Lenore brutálne zavraždenú. Z jej smrti je podozrivý práve Bryan. Po jeho stope sa vydáva detektív Frank Dotzler (Forest Whitaker)… Ak si potrebujete niekde vybiť energiu a máte radi akčné filmy, tak odporúčame. Na romantický večer to nie je, ale kamoši budú určite nadšení, keď pôjdete do kina práve na toto.

Hacker

Ďalšie akčné chvíle môžete prežiť s Hackerom. V tomto filme ich nájdete hneď viacero. Najhorší bude, samozrejme, ten s ambíciou ochromiť celý svet. Tajné služby preto vytiahnu z väzenia hackera Hathawaye (Chris Hemsworth). Aj keď sa nechal chytiť, je to absolútna špička vo svojom obore. A naviac, keď vystopuje tohto zloducha, tak bude voľný… Modré oči Chrisa Heswortha a jeho obtiahnuté tričká zaujmú ženy, zvyšok filmu bude asi viac pre chalanov. Pozri si a posúď sám.

Fotograf

Českí filmári sa tentokrát inšpirovali príbehom fotografa Jana Saudka (hrá ho Karel Roden). Kto tvorbu a život tohto umelca pozná, tak vie, o čom film bude. Pre tých, ktorí ho nepoznajú, odporúčam trailer. Nech ťa neprekvapí množstvo nahých žien. Saudek je známy najmä vďaka nim. :-)

Vyššia moc (Turist)

Na záver si dáme dva škandinávske filmy, ktoré dnes premiérujú v našich kinách.  Prvým je Vyššia moc. Štvorčlenná švédska rodina cestuje do francúzskych Álp. Dovolenkovú idylu však naruší mohutná lavína, rútiaca sa počas obeda na otvorenú reštauráciu na terase. Ebba chráni svoje vydesené deti a zúfalo volá na svojho manžela Tomasa. Ten však v panickom strachu uteká do bezpečia. Lavínová katastrofa sa nakoniec nekoná. Zo vzniknutej snežnej hmly sa ale postupne vynára zahanbenie, neistota a výsmech. Manželstvo Tomasa a Ebby visí na vlásku a Tomas vnútorne bojuje s vlastným zlyhaním. Severská dráma, ktorú musíš vidieť počas dlhých zimných nocí.

Boj snežného pluhu s mafiou (Kraftidioten)

Nils (Stellan Skarsgård) je vodičom pluhu. Jedného dňa sa však dozvie o smrti svojho syna. Predávkovanie drogami pre Nilsa nie je dôveryhodným vysvetlením, a tak vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Chce poraziť mafiu, čo nie je ľahké, ale v zálohe má silné zbrane – mohutný stroj a šťastie začiatočníka. Príbeh „spravodlivej“ pomsty s lavínou mŕtvych tiel je vyrozprávaný s poriadnou dávkou čierneho humoru, prekvapivých zvratov i elegancie. Výsledkom je zábavný a inteligentný akčný thriller z prostredia zasnežených drsných nórskych hôr. Stellana Skarsgårda si môžeš pamätať z filmového hitu Mamma Mia! My sa tešíme veľmi, a čo ty? :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom