Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novinky v kinách: Julianne Moore ako Kráľovná čarodejníc a česko-slovenská história očami dieťaťa!

PicMonkey Collage (45)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

V kinách ťa čaká fantasy film s Benom Barnesom a snímka z česko-slovenskej produkcie s dieťaťom v hlavnej úlohe. Čo si vyberieš?

Siedmy syn je fantasy filmom o boji dobra a zla. Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim členom radu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Keď však konečne ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Moore), namiesto toho, aby ju zabil, zaľúbil sa do nej a uväznil ju. Z väzenia sa jej, nanešťastie, podarilo ujsť a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila. Aby jej Gregory mohol vzdorovať, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Mal by ním byť Tom Ward (Ben Barnes), lenže mladý farmár ako legendárny bojovník rozhodne nevyzerá. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregorymu naznačuje, že sa predsa nemýlil. Spoločne sa vydávajú na púť po podivuhodných krajoch, kde čelia čím ďalej ťažším nepriateľom, ktorých proti ním Kráľovná čarodejníc posiela v snahe získať čas.

Režisérom snímky je Sergej Bodrov, ktorý stojí aj za úspešným filmom Čingischán.

Rukojemník je česko-slovenská snímka o živote na hranici Československa a Rakúska v 60.rokoch minulého storočia. Hlavným hrdinom je malý chlapec Peter (Richard Labuda), ktorého vychovávajú prarodičia (Milan Lasica, Libuše Šafránková), pretože jeho rodičia emigrovali do Viedne. Vo voľnom čase pátra po tom, ako sa dostať cez „čiaru“. Dostáva sa preto do problémov nielen so šéfom pohraničiarov, ale aj s čiernymi gardistami, ktorí sa vyžívajú v trápení slabších detí. Situácia v krajine sa však mení a malý Peter je čoraz bližšie k dosiahnutiu k svojho sna – prekročiť hranicu a dostať sa k rodičom. Musel by tu však nechať svojich prarodičov a množstvo kamarátov.

Snímka Juraja Nvotu sa pozerá na nedávne historické udalosti detskými očami, a tak ich robí prístupnejším aj mladším vekovým kategóriám.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 9. januára 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o, youtube, video: youtube
reklama:
reklama:
reklama: