Filmové novinky: Zisti, čo vyhlásil Jamie Dornan o filme 50 odtieňov sivej a akú cenu získa Jennifer Aniston!

Zdieľať
PicMonkey Collage (44)

Poznáme nominovaných na Rising Star, meno nového filmu s Reese Witherspoon a vieme, kto prispeje na mixtape k seriálu Hra o tróny. Prečítaj si, čo je nové vo svete filmu!

1.

Jennifer Aniston ocenia na Medzinárodnom filmovom festivale v Santa Barbare. Herečka prevezme Montecito Award v piatok 30. januára v Arlington Theatre za prínos filmu a významné herecké výkony, ktoré podáva počas kariéry, vrátane najnovšej drámy Cake, v ktorej podľa riaditeľa „ukázala, čo sme nečakali“.

2.

Americká herečka Reese Witherspoon sa predstaví v pripravovanom filme Downsizing režiséra Alexandra Payna, s ktorým spolupracovala už na snímke Kto z koho (1999). Snímka Downsizing sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti, kde nórski vedci objavia spôsob, ako zmenšiť ľudí na osminu normálnej veľkosti. V hlavnej úlohe sa predstaví Matt Damon, ktorého postava dospeje k rozhodnutiu, že jeho život sa zlepší, ak sa nechá zmenšiť. Termín nakrúcania zatiaľ nie je známy.

Reese Witherspoon
Reese Witherspoon, winner of the chairman’s award, poses in the press room at the 26th annual Palm Springs International Film Festival Awards Gala on Saturday, Jan. 3, 2015, in Palm Springs, Calif. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

3.

Nomináciám Českej filmovej kritiky vládne Cesta ven, ktorá si vyslúžila šesť nominácií.  Päť nominácií má režisérsky debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři, o štyri ceny sa uchádza dielo Fair play, ktoré nakrútila Andrea Sedláčková. Všetky tri spomínané snímky sa pritom stretli v kategóriách Najlepší film, Najlepšia réžia a Najlepší scenár. Slávnostné udeľovanie cien bude 24.januára.

4.

Španielsky režisér Pedro Almodóvar pripravuje snímku s názvom Silencio, pôjde o drámu zo sveta žien. Film, ktorého scenár je už hotový, by mali začať nakrúcať v apríli. Herecké obsadenie zatiaľ nie je známe.

Pedro Almodovar
Spanish director Pedro Almodovar reacts during the closing ceremony of the 6th edition of the Lumiere Festival, in Lyon, central France, Sunday, Oct. 19, 2014. (AP Photo/Laurent Cipriani)

5.

Herec Jamie Dornan si nemyslí, že by román Päťdesiat odtieňov bol len o sexe. Predstaviteľ Christiana Greya v rozhovore pre britskú Elle povedal: „Ľúbostný príbeh je dôležitejší ako BDSM praktiky. Chcem povedať, že rozpovieme ľúbostný príbeh. Nemôže to byť iba o sexe, to nebude potom film. Udeje sa v ňom mnoho iného.“

6.

Vo veku 82 rokov zomrela vo štvrtok 1. januára americká herečka a komička Donna Douglas. Trpela rakovinou pankreasu. Najväčšiu popularitu získala ako Elly May Clampett zo seriálu The Beverly Hillbillies (1962 – 1971).

Donna Douglas
FILE - In this Jan. 8, 2009 photo, Donna Douglas, who starred in the television series "The Beverly Hillbillies" poses with a photo from the show in Baton Rouge, La. The actress who played Elly May Clampett on the show, toymaker Mattel Inc. and CBS Consumer Products Inc. have settled a lawsuit in which Douglas claimed the companies didn't get her approval to use her name and likeness for a Barbie doll. A one-sentence order Tuesday, Dec. 27, 2011 in U.S. District Court in Baton Rouge said only that a settlement had been reached. (AP Photo/Bill Haber)

7.

Michael Keaton, americký herec, sa predstaví v novom King Kongovi s názvom Kong: Skull Island. Herec má za sebou úspešný rok, za snímku Birdman a Naživo z Bagdadu ho nominovali na Zlatý glóbus.

Michael Keaton
Actor Michael Keaton attends the National Board of Review awards gala at Cipriani 42nd Street on Tuesday, Jan. 6, 2015, in New York. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP)

8.

Najočakávanejším filmom roka sú siedme Hviezdne vojny. Na základe hlasovania tisícok používateľov portálu Fandango sa do prvej päťky dostali aj snímky Avengers 2: Vek Ultrona, Hry o život: Drozdajka 2, Päťdesiat odtieňov sivej a Jurský svet.

9.

Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) predstavila nominácie na svoje výročné ceny v kategórii Rising Star. Nominácie si tento rok vyslúžili tri herečky a dvaja herci – Britka Gugu Mbatha-Raw, Austrálčanka Margot Robbie, Američanka Shailene Woodley, Angličan Jack O’Connell a Američan Miles Teller. Víťaza vyberie verejnosť a vyhlásia ho                 8. februára.

PicMonkey Collage (43)

10.

Asociácia amerických scenáristov (Writers Guild of America – WGA) zverejnila nominácie na svoje výročné ceny vo filmových kategóriách. V kategórii pôvodný scenár sú nominované filmy ako Chlapčenstvo, Grandhotel Budapešť či Foxcatcher, v skupine adaptovaných scenárov sú Strážcovia galaxie, Stratené dievča aj Kód Enigmy, medzi nominovaných v sekcii dokumentárnych  filmov patria snímky Last Days in Vietnam, Červená armáda či Internetový chlapec: Príbeh Aarona Swartza.

11.

Na druhý mixtape seriálu Hra o tróny prispeje aj americká skupina Anthrax. Okrem nich tiež prispeje svojou hudbou kapela Killswitch Engage. Na ďalšie mená sa stále čaká.Nahrávka vyjde tento rok.

Joey Belladonna, Scott Ian
Joey Belladonna, left, and Scott Ian of Anthrax perform at the 2013 Revolver Golden Gods Award Show at Club Nokia on Thursday, May 2, 2013 in Los Angeles. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom