Filmové novinky: Zisti, kto bude režírovať nový Star Trek a kto sa stal najlepšou sci-fi postavou v dejinách filmu!

Zdieľať
PicMonkey Collage (18)

Najpreplácanejší herec si obhájil svoje prvenstvo a poľský film bojuje o Oscara za cudzojazyčný film. Toto sú najnovšie filmové novinky!

1.

Za rok 2014  zarobili v kinách najviac tvorcovia snímky Transformers: Zánik. Tržby sa vyšplhali na 1,087 miliardy amerických dolárov. Druhý v poradí boli Strážcovia galaxie s vyše 772 miliónmi dolármi, tretia snímka Vládkyňa zla, ktorá utŕžila necelých 758 miliónov dolárov.

2.

Matthew McConaughey nahovorí animovanú postavičku v pripravovanej rozprávke Kubo and the Two Strings, ktorá sa bude odohrávať v starovekom Japonsku. Premiéra je plánovaná na rok 2016. Kubovi, hlavnej postave, požičia hlas Art Parkinson, známy zo seriálu Hry o tróny.

Matthew McConaughey
SITA/AP

3.

Tretí Star Trek bude režírovať  americký režisér Justin Lin. Nahradí tak Roberta Orciho, ktorý od projektu odstúpil v prvej polovici decembra. V kinách by sa mal film objaviť v roku 2016.

Justin Lin
FILE - In this April 18, 2013 file photo, Justin Lin arrives at the Cinemacon Big Screen Awards red carpet and receives Director of the Year Award at Caesars Palace, in Las Vegas. Lin is set to direct the third installment in Paramount’s "Star Trek" franchise, his rep confirmed Monday, Dec. 22, 2014. Lin is no stranger to franchises, having directed several of Universal’s “Fast & Furious” films, including the massively successful “Fast & Furious 6,” which made over $788 million worldwide in 2013. (Photo by Al Powers/Powers Imagery/Invision/AP, File)

4.

Americký herec Anthony Mackie stvárni hlavnú postavu v pripravovanom filme Make a Wish. V úlohe športovca Butchieho Jonesa bude plniť želanie 14-ročného umierajúceho chlapca.

Anthony Mackie
Actor Anthony Mackie seen at the "Black And White" premiere at Roy Thomson Hall during the Toronto International Film Festival on Saturday, Sept. 6, 2014, in Toronto. (Photo by Arthur Mola/Invision/AP)

5.

Svetová premiéra snímky Päťdesiat odtieňov sivej, inšpirovanej rovnomennou knihou, sa uskutoční 11. februára 2015 na Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale. V slovenských kinách si film môžeš pozrieť od 14.februára 2015.

6.

V hre o Oscara za cudzojazyčný film zostáva deväť filmov, neskôr odborná porota vyberie najlepších päť. Do užšieho výberu postúpil film z Gruzínska, Estónska, Holandska, Mauritánie,Venezuely, Argentíny, Švédska, Ruska aj zo susedného Poľska, ktoré zaujalo snímkou Ida.

7.

Najpreplácanejším hercom je podľa magazínu Forbes americký herec Adam Sandler, ktorý sa na vrchole tohto rebríčka objavil aj minulý rok. Za každý jeden dolár, čo mu tvorcovia zaplatili, sa im vrátilo približne len 3,20 dolára. Na druhom mieste je Johny Depp, za ním Ben Stiller.

Adam Sandler
Adam Sandler attends the premiere of "The Cobbler" on day 8 of the Toronto International Film Festival at the Elgin Theatre on Thursday, Sept. 11, 2014, in Toronto. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)

8.

Zverejnili trailer k záverečnej sezóne seriálu Glee. Šiesta séria seriálu o stredoškolskom zbore bude mať 13 častí, odštartuje ju epizóda, ktorá bude mať až 2 hodiny.

https://www.youtube.com/watch?v=3IbwMt4eqjY

9.

V pondelok 22.12. zomrel vo veku 89 rokov americký režisér Joseph Sargent. Držiteľ štyroch cien Primetime Emmy má na konte snímky ako Nightmares (1983), Love Is Never Silent (1985), Čeľuste IV: Odplata (1987), Sibyl (2007) či Budúcnosť nášho syna (2008).

js

10.

Doktor z kultového scifi seriálu Doctor Who je podľa ankety britského filmového inštitútu najlepšou scifi postavou v dejinách. Po natočení modernej verzie v roku 2005 sa stal seriál celosvetovým fenoménom. Hovorí o dobrodružstvách humanoidného mimozemšťana, ktorý si hovorí Doktor a cestuje priestorom i časom v lodi zvanej TARDIS.

who

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom