Krátke desivé príbehy, ktoré vám naženú zimomriavky - 3. časť

Zdieľať

Tieto strašidelné príbehy majú len pár viet, no aj tak vo vás dokážu vzbudiť strach. Prečítajte si príbehy z rôznych prostredí s rôznymi desmi.

Oteckova tekvička

Volala sa Júlia, ale jej otec ju volal Tekvička. Každý hovoril, aký majú krásny vzťah a ako pekne sa o svoju tekvičku ocko stará.

Prišiel však jeden Halloween a namiesto tekvice našli susedia pred ich domom vydlabané telo malého dievčatka.

Poltergeist

V tvojom dome straší. Veci nikdy nie sú tam, kde si ich nechal. Zatvorené dvere a skrinky nájdeš neskôr otvorené a ich obsah je kade-tade po dome.

Jedno ráno sa zobudíš a tvoju pozornosť upúta otvorená chladnička. Prisaháš, že v nej si si určite zubnú kefku nenechal.

V jeden deň už konečne príde exorcista a všade začne mávať tou svojou svätenou vodou. Nakoniec sa dostane do spálne.

Keď exorcista nazrie pod posteľ, tak ti povie, že vôbec nepotrebuješ exorcistu. Potrebuješ políciu.

https://sha-1.deviantart.com/art/Under-the-bed-II-154800409?purchase=print

Šteniatko v pivnici

Mamina mi povedala, že nikdy nemám chodiť do pivnice. Ale ja som túžila vedieť, čo vydáva ten podivný zvuk. Znelo to ako kňučiace šteniatko. Pri pomyslení na to, že možno dostanem šteniatko, som nevedela udržať svoju radosť a zvedavosť.

Potichučky som otvorila prekvapivo neuzamknuté dvere pivnice a nazrela dnu. Vydala som sa dole, no ani som nezišla dole po schodoch a už ma načapala mama a nasilu ma odtiaľ vytiahla. Strašne na mňa nakričala, až som sa rozplakala.

Bola som z toho veľmi smutná, ale potom mi mamina už jemnejšie zopakovala, že naozaj nikdy nesmiem ísť do pivnice. Dokonca mi dala aj keksík. To ma už trochu rozveselilo, takže som sa ani nepýtala, prečo chlapec v pivnici vydával také divné zvuky a prečo nemal ruky ani nohy.

Uspávanka

Zobudil som sa a ako prvé som skontroloval baby monitor. Započul som, ako manželka uspáva syna v jeho izbičke. Usmial som sa pri známych slovách uspávanky.

O chvíľu niekto otvoril vchodové dvere a zakričal: „Som doma aj s veľkým nákupom!“ Bola to moja manželka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom