Lekári sa boja prebudiť Schumachera! Vraj nevedia, čo by sa mohlo stať! :-O

Zdieľať
Schumacher Injured
FILE - In this Thursday, Aug. 30, 2012 file photo, Mercedes Grand Prix driver Michael Schumacher of Germany, looks on ahead the Belgium Formula One Grand Prix in Spa-Francorchamps circuit , Belgium. French radio says retired Formula One champion Michael Schumacher has been injured in a skiing accident. RMC radio reported Sunday Dec. 29, 2013 that the seven-time champion had fallen while skiing off-piste at the French Alpine resort of Meribel. The radio quoted resort director Christophe Gernigon-Lecomte as saying that Schumacher was wearing a helmet when he fell and hit a rock.(AP Photo/Luca Bruno, File)

V nemocnici v Grenobli bojujú o život Michaela Schumacherašpičkoví odborníci z oblasti anesteziológie, ktorí už niekoľko týždňov vyhlasujú, že stav bývalého jazdca F 1 je stabilizovaný, no naďalej kritický.

Každú chvíľu sa v médiách objavujú nové dohady o vyhliadkach zraneného Schumiho, no žiaden z nich optimistický nie je.

Dokonca sa uvažuje o tom, že Schumacher zostane v kóme do konca života!

Schumacher Accident
Schumacher sa vážne zranil počas lyžovačky vo francúzskych Alpách

Lekári tiež odhadujú, že ak sa Schumacher preberie z kómy, bude z neho úplne iný človek.

Odborník na anesteziológiu Heinz Peter Moecke z kliniky z Hamburgu ale tvrdí, že Schumiho treba čím skôr z umelého spánku prebudiť. „Čím skôr kómu ukončíme, tým lepšie. Je to dôležité pre následné fungovanie orgánov, hlavne pľúc,“ vyhlásil Moecke.

Internetová stránke Bild.de však píše, že práve tohto kroku sa lekári veľmi obávajú a nevedia, čo sa stane, keby Schumachera prebudili.

France Schumacher Injured
V týchto miestach došlo k nešťastnému pádu

Veľkou hrozbou je, že by zostal sedemnásobný majster sveta po prebudení z kómy v tzv. vegetatívnom stave – to znamená, že by prestal reagovať na okolitý svet a necítil by žiadne emócie a nič by si nepamätal.

Jeho mozog totiž môže byť trvalo a vážne poškodený…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom