Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jej mučiteľ ju sedem rokov držal v škatuli. Dnes o jej únose natočili film.

Horizon33_2016 9 19_11 12 5.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com

Keď sme boli malí, najväčšie tabu pre nás znamenal rozhovor s cudzím človekom. Rodičia nám zakazovali rozprávať sa s neznámymi ľuďmi či sa s nimi nedajbože vydať na dobrodružstvo končiace sa prinajlepšom našou doživotnou traumou.

Keď sme sa úspešne prebojovali do puberty, do úvahy neprichádzala ani len myšlienka na možnosť dopraviť sa kamkoľvek stopom. Nielen Stephen King nám totiž vo svojich dielach jasne ukazuje, že najväčšie príšery sa skrývajú za maskou milých a ochotných ľudí, o čom sa kedysi presvedčila i mladá Colleen.

Ak sa pokúsiš utiecť, ublížia tvojej rodine

Dvadsaťročná Colleen Stanová sa v roku 1977 chcela stopom dopraviť na kamarátkinu oslavu. Celá nadšená, že natrafila práve na sympatický manželský pár Camerona a Janice Hookerových s malým dieťaťom, nasadla do auta. Spokojnosť ju však prešla, len čo Hooker v neobývanej časti zišiel z cesty a priložil dievčaťu k hrdlu nôž, takže jej neostávalo nič iné, než na príkaz vojsť do veľkej škatule.

Prostredie drevenej škatule sa stalo Colleeniným príbytkom 23 hodín denne na viac než pol roka, kedy uzavrela s Cameronom Hookerom akúsi zmluvu o otroctve. Hooker úbohé dievča presvedčil, že sa nachádza pod prísnym dohľadom ľudí nazývaných The Company (,,Spoločnosť“) a ak sa pokúsi ujsť, ublížia jej rodine. Preto svojmu únoscovi okrem mučenia dovolila vymyslieť jej nové otrocké meno ,,K,“ nechala ho implikovať do nej rôzne predmety, orálne ho uspokojovala a plnila všetky zvrátené sexuálne túžby. K pohlavnému styku údajne dôjsť nemalo, keďže takto by Hooker porušil dohodu s manželkou. Obaja sa v Colleeninej prítomnosti nehanbili plniť si manželské povinnosti a kým bola ich otrokyňa v škatuli, Janice na posteli nad ňou porodila druhé dieťa.

635648092912780028 041615box hooker.jpg
Škatuľa, v ktorej mladé dievča väznili. www.gannett-cdn.comamp;r=x408&c=540×405/local/-/media/2015/04/16/USATODAY/USATODAY/635648092912780028-041615box-hooker.jpgFoto: www.gannett-cdn.comamp;r=x408&c=540x405/local/-/media/2015/04/16/USATODAY/USATODAY/635648092912780028-041615box-hooker.jpg

Postupne Colleen jej pán dovolil opúšťať škatuľu, spravovať záhradu a dokonca strážiť deti. Hoci mala mnohokrát voľný prístup k telefónu či dokonca dverám, nikdy sa o útek nepokúsila. Hooker totiž nebezpečnú Spoločnosť s radosťou spomínal na dennej báze a dievča sa v strachu o svojich najbližších rozhodlo byť poslušné. Za svoje správanie jej Hooker dovolil v roku 1981 navštíviť rodinu, pričom na krátkej návšteve ju sprevádzal ako jej súčasný priateľ. Rodina mala o Colleen obavy, keďže počas uplynulých rokov nemala možnosť starať sa o výzor či oblečenie a vďaka nedostatku priestoru na rozhovory sa jej komunikačné schopnosti značne zhoršili, čo však príbuzní pripisovali členstvu v nejakom kulte. Pred odchodom si mladý párik odfotografovali.

607b8480a5b5d6362d789482615efac0.jpg
Colleen a Hooker na návšteve u rodičov. s-media-cache-ak0.pinimg.comFoto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Hooker sa vtedy vyľakal, že otrokyni dovolil až toľko slobody a znova sa uchýlil ku starej známej rutine, kedy trávila 23 hodín v škatuli pod posteľou a zvyšnú hodinku ju mohol mučiť. Takto Colleen žila zvyšné tri roky. Mučenie a veľkú psychickú záťaž podľa vlastných slov zvládla len vďaka myšlienkam na dávne šťastné chvíle. Situácia sa znova zmenila, keď sa Hooker rozhodol, že Colleen dovolí nájsť si prácu v moteli a spraví z nej svoju novú manželku. Vtedy sa jeho súčasná žena Janice konečne spamätala a vysvetlila Colleen, že Hooker nie je členom Spoločnosti, hoci aj ona trvala na jej existencii. Vtedy Colleen zavolala Hookerovi, že ho opúšťa a autobusom sa jednoducho dopravila domov. Aj po odchode však naďalej Hookerovi volávala a až po niekoľkých mesiacoch sa Janice rozhodla manžela udať na polícii.

Sex slave trial.jpg
Janice Hookerová, Cameronova manželka, assets.nydailynews.com/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/article_750/sex-slave-trial.jpgFoto: assets.nydailynews.com/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/article_750/sex-slave-trial.jpg

Hooker za svoje zločiny dostal celkovo 104 rokov väzenia, pričom Janice získala imunitu, keďže voči manželovi vypovedala. Colleen sa stala účtovníčkou, vydala sa a pridala sa k organizácii pomáhajúcej týraným ženám.

Žena v škatuli – vďačná téma pre režisérov

Prípad väznenej ženy sa vo filmovej brandži tešil nevídanému úspechu. Colleen bola venovaná napríklad jedna epizóda seriálu Stratené duše a skvelý found footage horor Poughkeepsie Tapes si na jej tragédii zakladá hlavnú zápletku. Tento rok prichádza kompletné sfilmovanie Colleeniných najhorších siedmich rokov vo filme Girl in the Box.

Premiéra snímky sa konala 10. septembra na kanáli Lifetime, pričom hlavné úlohy získali Addison Timlin ako Colleen, Zane Holtz ako Cameron a Zelda Williams ako Janice. V režisérskom kresle sa po prvý raz ocitol Stephen Kemp.

Girl in the box lifetime.jpg
Herci z filmu Girl In The Box. tribzap2it.files.wordpress.comFoto: tribzap2it.files.wordpress.com

Na záver pridávam len veľké upozornenie, aby ste si dávali obrovský pozor, komu dôverujete. Mladá Colleen sa spoľahla na to, že jej slušný pár s batoľaťom nemôže ublížiť a nakoniec ju dvojica pripravila o najlepšie roky života.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor ViktóriaDátum 19. septembra 2016Zdroj www.people.com www.mirror.co.uk en.wikipedia.org zap2it.com www.imdb.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o