Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muž vykopáva zeminu na rôznych miestach a nosí si ju domov. Pozrite sa, na čo ju používa!

Zemina.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Človek je schopný vyrobiť naozaj zaujímavé produkty. A tento muž je toho príkladom. Toto by vám zrejme ani nenapadlo!

Človek niekedy ani nevie, ako umelec dokáže vytvoriť svoje jedinečné projekty. Napadnú nás väčšinou len tie klasické veci ako farby, možno mramor, ak je to sochár alebo kamera, pomocou ktorej umelci hľadajú nové uhly okolo nich. Ale občas sú to aj úplne prosté veci, ktoré by vám ani len na um neprišli, že by sa z nich dalo vyrobiť nejaké dielo.

Tento človek používa materiál, ktorý všetci vidíme dennodenne bez toho, aby sme sa nad ním čo i len pozastavili. Hlina,zemina. Áno, je to pravda. Špinavý sediment, ktorý používame pri sadení kvetov a vždy uviazne pod našimi nechtami. Je to podobný nápad ako budovanie sôch z piesku, ale Bruce Gardnera to ešte vylepšil a jeho metóda dáva pôde a teda celkovému dielu lesklý povrch.

Bruce chodí po okolí a nosí si domov zeminu rôzneho druhu a farby.

Zeminaaa.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Toto umenie je známe ako Hikaru dorodango, čo je tradičná japonská technika, v ktorej je zemina a voda tvarovaná do jemných lesklých gúľ, pripomínajúcich biliardové gule.

Toto umenie však zahŕňa aj ťažšiu časť práce, kedy si zeminu najprv musí muž vykopať, priniesť naspäť do svojho ateliéru, tu ju cez veľké sito preosiať, aby v nej neostali kamene a následne môže začať pracovať.

Cito.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Priznáva, že mu trvalo asi 30 pokusov, ak nie aj viac, kým dokonale zvládol toto remeslo. Zatiaľ čo niektorí by to mohli brať za hlúpeho koníčka, pre tohto muža je to veľká vášeň.

Takúto bohatú zbierku naleštených gúľ má už umelec doma. A rozhodne s tým neplánuje skončiť.

Zbierka.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Pozrite sa, ako prebieha celý proces vytvorenia takej gule!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 4. júla 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: